Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit gondoltok a romániai...

Mit gondoltok a romániai magyarokról? És a románokról?

Figyelt kérdés
2012. aug. 30. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Kérdésed első felére:


akik ide jöttek át (lakni, élni), a nagy részüknél nagyon elszaladt a ló. Hirtelen, ugye a keblére ölelte őket az ország, megkaptak egy csomó mindent, egy kissé elbízták magukat. Volt ilyen főnököm...penetráns stílusban adta elő magát, mintha nekünk kéne hálásnak lenni, hogy ő megtisztelte az országot....

Vállalkozó, aki a házunkat építette: buta mint az éjjel, de pénze számolatlan....jól megszedte magát, gondolom otthon a kecskéket terelte volna, ha nem jön át.

Jelenlegi kolléganőm: hasonló mint a fent említett főnök, plusz erdély állandó istenítése, mindenki hülye, aki nem úgy csinál mint odaát szokás.


Összesítve, nem túl jók a tapasztalataim, de TISZTELET A KIVÉTELNEK, biztosan van sok normális is, én ezt nem akarom vitatni.


A kint élő magyarok általában rendes, magyarságszerető, tisztességes emberek, legalábbis én ilyeneket ismerek. (De ők ott maradtak, és ott állnak helyt!)


Második felét nem tudom megválaszolni, nem ismerek román embert.

2012. aug. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előnyeik:

-szorgalmasak

-kitartóak

-erősek

-nem finnyásak (fizikai munkát is örömmel végeznek)

-igénytelenek (nem lakkozgatják a körmüket, nem nyafognak stb.)


Hátrányaik:

-a mi mércénkkel mérve kicsit faragatlanok

-akiket én ismertem, azok nem voltak valami műveltek


Összességében véve derék, kemény munkához szokott, szerény körülmények között felnőtt munkás emberek.

2012. aug. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Amiket írtam, azok a Romániában született és Magyarországra költözött romániai magyarokra vonatkozik, mert én csak ilyeneket ismerek.
2012. aug. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Én itt lakom Erdélyben :) És nem tudok szebben fogalmazni: Soha a büdös életben ne hidd el egy szavát sem a románoknak. Mindegyikben megvan az ő vérük és képesek a saját anyjukat is eladni a pénzért és gyűlölik a magyarokat. Nekem elhihetitek :)
2012. szept. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
én egy Romániai magyar vagyok. Románia nem műveletlen ország, nagyon szép, és becsületesek. én Erdélyben lakom, Kolozsváron, és nagyon szeretek itt élni!!! egy csomó magyar is van, akárcsak én. az jó még itt, hogy az egyetemekben a tanárok nagyon jól tanítanak. ezt onnan tudom, hogy a tesóm már 2. éves egyetemista, és ő mondta. én 16 éves vagyok, 10. osztályos, és imádom romániát!!!
2013. nov. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
53%
A románok undorító,mocskos,igénytelen,antiszociális szemét patkányok... Halál rájuk!
2015. jan. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!