Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A muslimok hánykor szoktak...

A muslimok hánykor szoktak imátkozni?

Figyelt kérdés
Hallottam ,hogy mindegy ,hogy mit csinálnak de ha óra van akkor imátkoznak! Hánykor és lehet tudni mi az oka ennek? köszönöm

2012. szept. 16. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Iszlam hu! itt talalsz informaciot a vallasi szokasukrol.
2012. szept. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Szia! Nézd meg azt a pdf-et, ebben elég sok minden benne van. A könyv az iszlám iránt érdeklődőknek is szól, ha olvasgatod biztos tiszta lesz 1-2 dolog.


[link]


Én is muszlim vagyok, 5x imádkozunk egy nap (hajnali, déli, délutáni, este, éjszakai ima). Tehát a nap állása szerint imádkozunk. Ma már van táblázat is, ami egyfajta iránymutató, hogy mikor kell imádkozni, de az imáknak is van egy idő intervallumuk, hogy mettől meddig lehet. Tehát pl. a déli imát értelemszerűen nem este imádkozzuk... Ez kötelessége minden muszlimnak, az iszlám egyik pillére. Ilyenkor Isten felé fordulunk, Hozzá fohászkodunk, bocsánatot kérünk bűneinktől.

2012. szept. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Nagyon jó választokat kaptam. A második nagyon segített.
2012. szept. 16. 15:41

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!