Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A gólyatáborban miért kötelező...

A gólyatáborban miért kötelező inni? Csak én nem tartom ezt poénosnak?

Figyelt kérdés
Itt van előttem az ELTE gólyáknak kiküldött füzete, ami tartalmaz ivós játékokat, meg "részeg-magyar szótárt". Annyira kiábrándító nekem, hogy bármerre megyek, az összes korombelinek a bulizás a totális lerészegedést jelenti. Mi van, ha én nem akarok disznó lenni, meg nem bírja a gyomrom a piát az ilyen játékokban és nem akarok hányásban ébredni? Miért vagyok én ezért "anti-partiarc" meg "hangulatgyilkos"? Más ezt miért nem tartja undorítónak? Aki meg nem megy gólyatáborba, az meg hátránnyal idnul, ugyebár. Ha meg elmegyek, akkor nyilván elfogadtam a szabályokat és hajlandó vagyok leinni magam minden este...
2012. aug. 3. 11:55
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
71%
Én nem mentem gólyatáborba, épp emiatt, és nem indultam hátránnyal. Barátnőm volt, mesélte, hogy akikkel együtt táboroztak, sokuk már nem is köszön neki.
2012. aug. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim válasza:
71%

Én is vacillálok, hogy menjek-e gólyatáborba. Az ivászat tőlem is távol áll. Szintúgy én is a beilleszkedés miatt gondoltam jó ötletnek azt, ha megyek, de amiket írtatok... Azt hiszem igazatok van, nem attól függ a beilleszkedés, hogy megy-e valaki vagy nem.


Nem én vagyok a kérdező, de én is köszi a válaszokat. :)

2012. aug. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim válasza:
100%
Kérdező, szerintem legyél nagyon büszke arra, hogy te nem iszol! Akik szerint laza a hullarészegség, azok rendszerint gyenge, önbizalom-problémás emberek (az is baj, ha túl sok van), pláne, ha még le is nézik az olyanokat mint te vagy én. Én sem iszom, utálom az alkoholt, szívből ellenzem a mai bulikat. Mi értelme van lerészegedni, lesmárolni minden szembejövőt, aztán másnap meg nem emlékezni semmire? Nem is megyek gólyatáborba, engem nem érdekel, ha egy barátom se lesz a karon, nem kellenek nekem kocsmahaverok. Lehet, hogy abban a közegben te akkor vagy menő, ha iszol, de általánosságban a normális emberek tisztelik az olyat, aki ragaszkodik az elveihez. De úgyis egy csomóan lesznek, akik nem mennek gólyatáborba, meg fogod találni a magadhoz való embereket. Elég gáznak tartom, hogy egyetemen ilyeneket játszatnak a "nagyok" 18-19 éves felnőtt emberekkel, mint a vetkőztetés, pálinkás jóreggelt, meg szexpozíciók bemutatása.
2012. aug. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Én gólyatábor párti vagyok, de szintén azt mondom, hogy csak azért ne menj el, mert neked azt mondták, így könnyebb lesz beilleszkedni. Így akkor könnyebb beilleszkedni, ha jól érzed ott magad, nevetsz a többiekkel, barátkozol, stb. Ha elmész és hőbörögsz, hogy "úristen ezt nem csinálom, ez de undorító, ne gyere ide részeg vagy, stb stb", azért valóban teljesen fölösleges elmenni, mert így nem fogsz ott sem beilleszkedni. Nincsen ezzel semmi baj te ilyen vagy, mások meg másmilyenek, csak meg kell érteni, hogy egy gólyatábor ilyen, erről szól, erőltetni nem kell, ha te úgyérzed nem illenél oda.


Én bevállalom, hogy antipartiarc vagyok, sőt egyesek szerint jócskán stréber is. Utálom a discokat, a hányásban fetrengést, a keménykedést, nem látom értelmét, hogy minden hétvégén KÉTSZER lerészegedjek stb, de a gólyatábort nagyon is élveztem! Ittam, résztvettem a feladatokban, hatalmasakat nevettünk, az esti bulik alkalmával a kevésbé bulizósokkal beültünk egy csendesebb sarokba és beszélgettünk, ismerkedtünk, akkor már alkohol nélkül. Nekem igazán jó élmény maradt és akikkel ott jóban lettem, azokkal többnyire ma is, sőt... A jelenlegi legjobb barátnőmet is ott ismertem meg, aki szintén nem egy giga nagy parti arc.

Sokan voltak ám úgy ott, hogy oké isznak, de mértékkel, amíg jól érzik magukat, ergo a hányásban fetrengés elmaradt. Olyan meg hogy részegen egymásnak esnek valakik, vagy lehugyozzák a másik cuccát szóba sem került. Még a sátor egymásra bontása sem "menő poén", semmi ilyen nem volt.

Én megmondom őszintén azóta is évente két buliba megyek. Az évfolyamunk szokott szervezni egy évnyitó és egy évzáró ivós bulit, ilyenkor felszabadultan dumálunk, hülyéskedünk és jól érezzük magunkat.

Annak ellenére, hogy SZINTE én is azokat az elveket képviselem amiket te, nekem ennyi néha belefér. Mostmár szervezőként megyek vissza minden évben a gólyatáborba és nekünk sem az a célunk, hogy a gólyákra mentőt kelljen hívni, ésszel igyon mindenki.

2012. aug. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

"Így akkor könnyebb beilleszkedni, ha jól érzed ott magad, nevetsz a többiekkel, barátkozol, stb. Ha elmész és hőbörögsz, hogy "úristen ezt nem csinálom, ez de undorító, ne gyere ide részeg vagy, stb stb", azért valóban teljesen fölösleges elmenni, mert így nem fogsz ott sem beilleszkedni."



Nem fogok hőbörögni! Isten őrizz, hogy én nekimenjek a sok nagy ivósnak, kapásból ellenem lenne a fél tábor. Nem, nekem csak annyi kell, hogy hagyjanak békén és ne kényszerítsenek bele minden szarságba. Ennyire nehéz ezt megérteni?

2012. aug. 8. 17:12
 16/29 anonim ***** válasza:

Na igen, csak éppen a gólyatábor lényege pont az lenne, hogy ne kényszernek éld meg a feladatokat, játékokat, stb. hanem azért tedd mert jól esik, mert "bulinak" érzed, mert szeretnéd, mert pontot akarsz a csapatnak, vagy mit tudom én, bármiért, csak ne azért, mert "muszáj"!

Nincs olyan hogy muszáj, de ha elakarsz zárkózni a feladatoktól (a legtöbb ivós, vagy "szivatós" kicsit), akkor nincs értelme elmenni, mert ezeken keresztül lehet közös élményeket szerezni ezen a helyen. Nem mentegetőzök, nem a mi generációnk találta ki a feladatok nagy részét, nem is az előző, a legtöbb helyen már akár évtizedek óta vannak hasonló feladatok, még a szüleim is meséltek párat, amik náluk voltak anno (persze nem gólyatábor cím alatt), pedig elhiheted ők nem 2 éve diplomáztak már.

Ergo, én azt mondom, hogyha nyitott vagy és át tudod érezni az "egyszer élünk" jelzőt erre a pár napra, akkor hajrá, menj és érezd jól magadat. Senki nem fog semmire kényszeríteni. Gólyatábora válogatja, hogy pl a feladatokon kívül állnak e alkoholt, ha nem, akkor ott pláne nem fognak arra kényszeríteni hogy igyál, ha állnak, akkor is max azt mondod hogy nem és kész.

Én csak azt mondom, hogyha a részeg embereket nem bírod és a feladatokban sem szeretnél igazán részt venni, akkor nincs értelme elmenned, mert nem fogja megkönnyíteni a beilleszkedést, ha ott nagyon kilógsz a többiek közül.

Természetesen mint azt hiszem említettem, normál embernek vannak határai és legyenek is mindenkinek, csak valakinek ez alá esik a határ, valakinek e fölé, valakinek a kettő közé. Akinek ez alá esik, az ne jöjjön inkább táborba, aki efölé, az majd bevállalja a vetkőzös feladatokat és olykor a "r*banc" szerepet is éjszakánként, akinek a kettő közé esnek a határai, az iszogat kicsit (vagy nem) és kulturáltan szórakozik, emellett pedig van amire nemet mond! Nincs ezzel semmi gond, azt kell végiggondolni, hogy te abba a csapatba tartozol, akiknek semmi nem tetszene, vagy abba, aki alkalmazkodni fog és jól érzi magát, bevállal ezt-azt azért.

2012. aug. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Akkor eldönttetett. Nem megyek, és kész:P Túl sok düh van bennem a részegek iránt, csak megutáltatnám magam.
2012. aug. 8. 21:00
 18/29 anonim válasza:
Mindenki magasból leszarja, hogy iszol-e. de ne vágj pofákat azért ha más igen..El kell fogadnod, hogy ez erről szól, akár helyes akár nem. Ha te szeretnél menj el, senki nem fogja ledugni a torkodon, de te se rontsd el mások szórakozását
2012. aug. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
75%

Ugyanabba a gólyatáborba készültem, illetve készültem volna, de hasonló okok miatt nem mentem.


"Nincs bulizás alkohol nélkül, " Szar lehet neked, hogy ha nincs alkohol nem tudsz bulizni. Nem autó vagy, hogy csak akkor indulj, ha megtöltenek.

2012. aug. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
73%
Egyébként ez, hogy mindenki leszarja, ez nem teljesen igaz, mert ha nem csinálod meg az akadálypályát, ami szintén ivós, akkor veszít a csapatod. A bátyám szerint az ő gólyatáborukban nem volt kötelező inni, csak konkrétan nem adtak mást...
2012. aug. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!