Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A gólyatáborban miért kötelező...

A gólyatáborban miért kötelező inni? Csak én nem tartom ezt poénosnak?

Figyelt kérdés
Itt van előttem az ELTE gólyáknak kiküldött füzete, ami tartalmaz ivós játékokat, meg "részeg-magyar szótárt". Annyira kiábrándító nekem, hogy bármerre megyek, az összes korombelinek a bulizás a totális lerészegedést jelenti. Mi van, ha én nem akarok disznó lenni, meg nem bírja a gyomrom a piát az ilyen játékokban és nem akarok hányásban ébredni? Miért vagyok én ezért "anti-partiarc" meg "hangulatgyilkos"? Más ezt miért nem tartja undorítónak? Aki meg nem megy gólyatáborba, az meg hátránnyal idnul, ugyebár. Ha meg elmegyek, akkor nyilván elfogadtam a szabályokat és hajlandó vagyok leinni magam minden este...
2012. aug. 3. 11:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
23%

Nincs bulizás alkohol nélkül, de nem muszáj a sárga földig leinnod magad.


Én mindig annyit iszok hogy hazatudjak menni a saját lábamon.Ha már érzem a bódulást akkor leállok azonnal.

2012. aug. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell beállnod a sorba! Te csinálod jól, ha alkohol nélkül is tudsz jól szórakozni. Nem indulsz hátránnyal, ha nem mész a táborba, hacsak nem érzed hátránynak azt, hogy nem tartanak "partiarcnak", bár szerintem ez a jelző nem dicsőség. Nekik még fel kell nőniük, én komolyan sajnálom ezt a réteget, aki csak úgy tud "szórakozni", hogy merevrészegre issza magát. Sokat vesztenek ;)
2012. aug. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Én magam részéről nem ittam egy korty alkoholt se, mégis jól elvoltam.


Én legalább emlékeztem arra, hogy mi történt ott, a legtöbbnek meg csak homályos benyomásai voltak. Magam részéről én is egy állatságnak tartom ezt, hogy ha összegyűlünk, az semmi másról nem szól, csak össznépi fetrengésről (és nem, nem normális iszogatunk, hanem b@sszunk be a legrövidebb idő alatt a fő irányelv...)

2012. aug. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Én nem voltam gólyatáborban, mert nem érzem jól magam olyan társaságban, akik csak alkohollal tudnak kikapcsolódni. Egyáltalán nem érzem úgy, hogy emiatt hátránnyal indultam volna a suliban. Olyanokkal barátkoztam össze, akik szintén nem voltak gólyatáborban hasonló okokból, így nem érzem úgy, hogy én kilógnék a sorból, amiért nem szeretem leinni magam.


Egyébként eléggé sajnálom az első válaszolót, aki szerint alkohol nélkül nincs buli.

2012. aug. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
40%

Akkor ne menj a táborba. Ne haragudj, én sem vagyok alkoholista, sőt, alig iszok, de még engem is lehangolt a gólyatáborban az olyan alak, aki egész hétvégén ásványvizezett, meg "fúúúj, undorító, te részeg vagy".

Az ilyen ne menjen gólyatáborba, nem marad le semmiről.


Nem kell persze hányásban ébredni, fetrengeni, de nem hiszem el, hogy egy gólyatáborban legalább egy kicsit ne tudna felönteni a garatra az ember.


Ha még ennyi sem megy, ne menj el. Pénzkidobás lenne csak.

2012. aug. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

"Akkor ne menj a táborba. Ne haragudj, én sem vagyok alkoholista, sőt, alig iszok, de még engem is lehangolt a gólyatáborban az olyan alak, aki egész hétvégén ásványvizezett, meg "fúúúj, undorító, te részeg vagy".


Hát nem tudom, amikor egy részeg idióta elkezd verekedni mindenkivel, vagy összehányja az ember sporttáskáját, vagy lehugyoz valamit, akkor valahogy nem nagyon tudok másra gondolni. Nehogy már én legyek a rosszfiú, mert undorítónak tartom ezeket! És azt se mondd, hogy egy gólyatáborban ilyen nem fordul elő. Én nem azért utálom, mert sznoboskodnék, hanem azért, mert a részegség egyszerűen undorító számomra.


Az ilyen ne menjen gólyatáborba, nem marad le semmiről. "


Mindenesetre állítólag nehezebben illeszkedik be.



"Nem kell persze hányásban ébredni, fetrengeni, de nem hiszem el, hogy egy gólyatáborban legalább egy kicsit ne tudna felönteni a garatra az ember. "


Tudod, én meg az olyan embereket utálom, akik nem bírják felfogni, hogy én nem akarok inni és egyszerűen nem hagynak békén, hanem már félig részegen beleböffentik az arcomba, hogy "DE IGYÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁL! NE LEGYÉL MÁR ANTIPARTCIARC!!!". Én ilyenkor csak annyit várok, hogy békén hagyjanak és ne az én ágyamat hányják össze.

2012. aug. 3. 13:08
 7/29 anonim ***** válasza:
64%
szerintem ha elmész a gólyatáborba és nem jösz ki a többiekkel az sem könnyíti meg a beilleszkedést. Én nem mentem gólyatáborba anno, mert nem volt rá pénzem, de tőlünk akik mentek ők pont ezt a típust képviselik, akit te nem kedvelsz.
2012. aug. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam gólyatáborban, és végig visszautasítotzam az alkholt. Nem szóltak semmit. De ha újra választhatnék biztos nem mennék el, mert sok hülye játék volt, barátkozni nem nagyon volt idő, és ugyanúgy nem illeszkedtem be. (Én azért mentem el a gólyatáborba, mert féltem, hogy nem fogok tudni később beilleszkedni) Ez nem is sikerült, de azóta eltelt 3 év és szakot váltottam. Itt már nem mentem el gólyatáborba, nem érdekeltek a többiek. Viszont megvan a saját társaságom, valahogy azért az ember megtalálja a számára szimpatikus embereket gt nélkül is. Szóval szerintem, ha csak a társadalmi nyomás, a beilleszkedéstől való félelem miatt akarsz menni, akkor én a helyedben kihagynám, mert gólyatábor nélkül is be lehet illeszkedni, ha épp jó társaságot fogsz ki, és gólyatáborral sem lehet beilleszkedni, ha számodra csak unszimpatikus emberekből áll a társaság.
2012. aug. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Az ivás meg engem is elborzaszt. Összejön ennyi fiatal, és, ami közös, hogy mindenki ittas. Legalábbis a szervezők ezt akarják. Nekünk még vulgáris dalokat is kellett óbégatnunk, ami szerintem gusztustalan volt, illetve másodévesek, nálam egy évvel idősebbek viselkedtek velük úgy, mint a gyerekekkel. Nekem nem tetszett ez a bánásmód. Jogilag is felnőtt ember voltam, nem volt szükségem a terelgetésre. Az meg igazi csalódás volt, hogy amikor az egyetemről kérdeztem, a tanulmányokról, nem tudtak rá válaszolni, mert egyáltalán nem voltak ilyen információkkal felkészülve. Szóval nekem nagy csalódás volt egyik szempontból, más szempontból meg azt tanultam belőle, hogy nem kell mindenhova beilleszkednem, és, akivel egy hullámhosszon vagyok, azzal úgyis megtaláljuk egymást. Utolsó vagyok.
2012. aug. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
58%
Füvezz.
2012. aug. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!