Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » "Gyümölcs után nem szabad...

"Gyümölcs után nem szabad vizet inni, mert gyomorgörcsöd lesz. " Mennyi az igazság benne?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semennyi. Gondolj bele, a gyümölcs nagyrészt vízből áll.
2011. jún. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Én erről még nem hallottam, de rendszeresen megteszem, eltekintve a gyomorgörcstől. Az még sosem volt.
2011. jún. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én is hallottam ezt a "mondást" , de semmi valóságtartalma nincs, ugyanis mindig iszok vizet ha mamáméknál barackot,cseresznyét,meggyet vagy bármit eszek :D
2011. jún. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Hoszabb diétáknál előfordulhat az arra hajlamosoknál.. DE mivel a gyümölcs nagy része víz, ezért nem..
2011. jún. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
33%
Óvodában,nálunk még az a rémhír is járt,hogy aki almára vizet iszik az meghal! És ez így igaz! Számokkal tudom és tényekkel tudom alátámasztani! Aki 1525 és 1760 közt almára vizet ivott azok sajnos mind elhunytak!
2011. jún. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
76%
Abban biztos vagyok, hogy a sárgabarackra, sárgadinnyére nem érdemes vizet inni, fennáll a gyomorgörcs "veszélye".
2011. jún. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
nem hinném, hogy bármi igazságtartalma van. egyáltalán, mitől okozna gyomorgörcsöt? nekem legalábbis még sosem volt, pedig minden gyümölcshöz (és egyéb kajához) iszom vizet, kivétel nélkül...
2011. jún. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ha valaki sárgadinnyére vagy sárgabarackra iszik, annak hasmenése lesz, de másról én sem hallottam...
2011. júl. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Maga a kérdés hibás, mivel nem (minden) gyümölcsre, hanem pl. a cseresznyére vonatkozik a gyomorgörcs, mert a cseresznye héján penészgomba van és ezt csak a gyomorban lévő sósav tudja elpusztítani. Ha sokat eszel belőle, és vizet iszol utána, akkor felhígul a gyomorsav és nem lesz elég tömény, hogy a gomba elpusztuljon és továbbhaladva a bélben puffadást, görcsöt okozhat.

Ezért javasolt 1-1,5 órát várni cseresznyeevés után a vízivással.

Persze pár szemnél nincs jelentősége, és egyénfüggő, ki mennyire érzékeny erre.

2019. jún. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!