Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Amikor csizmában és csizmanadr...

Amikor csizmában és csizmanadrágban vagyok, mindig megszólnak vagy leparasztoznak. Miért baj az, ha hagyományőrző vagyok? 19F

Figyelt kérdés

2012. júl. 29. 16:14
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
100%

Jól teszed,ráadásul még szép és kényelmes is.

Csizmanadrágot én is hordok. Ezek az öltözékek nem véletlenül maradtak fenn és remélem maradnak még sokáig....más országokban ez nem probléma,SŐT...gondolj Németországra vagy akár nagy-Britanniára ahol bizony vidéken nagyon sokan használnak térdnadrágot gumicsizmával....a magyar persze nekünk szebb

2013. jan. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Én lovaglónadrágban és lovaglócsizmában szoktam néha mászkálni, ugyanis lovagolok, és van, hogy utána nem öltözöm át, hanem úgy megyek be pl. egy boltba. Néhányan furán néznek, de még soha senki sem tett megjegyzést, szóval nem értem, hogy terád miért.

A parasztot még csak megértem, mert a csizma és a csizmanadrág valóban a földműveléssel vagy állatokkal foglalkozók praktikus viselete (én is ezért szoktam viselni, ugyebár). Na jó, tágabb értelemben érthető, hogy miért tart téged valaki hagyományőrzőnek emiatt, de nekem soha az életben nem jutna eszembe egy csizmás-csizmanadrágos emberről az, hogy az illető hagyományőrző.

Egyébként abszolút nem baj, ha az vagy. Nekem az jutna rólad eszembe, hogy kedveled a praktikus öltözködést, és nekem imponálna.

Egy olyan esetet tudok elképzelni, amikor ez a viselet rosszul veszi ki magát. Egy-két nőn láttam már csakis és kizárólag divatból lovaglóruhát. Na, ez tényleg gáz. Amikor a kozmetikusnő lovasboltban vásárolt lovaglócsizmában és -nadrágban megy dolgozni, mert szerinte az trendi. Na ez űbergáz.

De a te eseted szerintem nem az.

2013. ápr. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 mustafa33 ***** válasza:
A gumicsizma divat sem kutya ☻. Egyszer, nagy szárazságben megjegyeztem egy ilyen fityfiritynek, hogy a csizmája jó ugyan, de hol maradt mellőle a ganéjos villa? A fiúja nekem akart jönni. (de előbb végigmért és meggondolta ☺)
2013. ápr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 KJUsul ***** válasza:
Rockfesztivál van Pécsett, és jönnek punkok. Én is megbámultam egy punk párt, méghozzá elég feltűnően. Mikor a csávó odaszólt kicsit mérgesen, hogy mit bámulok, hirtelen nem tudtam mit mondani, így azt nyögtem ki: "klassz a barátnőd bőrjakója". Erre elmosolyodott.
2013. jún. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!