Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Amikor csizmában és csizmanadr...

Amikor csizmában és csizmanadrágban vagyok, mindig megszólnak vagy leparasztoznak. Miért baj az, ha hagyományőrző vagyok? 19F

Figyelt kérdés

2012. júl. 29. 16:14
1 2 3
 11/24 mustafa33 ***** válasza:
48%

Jól teszed, és fütyülj rá mit mondanak. Ha gumicsizmában lennél, nem mondom, akkor a vasvilla is passzolna hozzá. Ha leparasztoznak, mond vissza: -ha a paraszt nem sz@rna, az úr nem falna.

Egyébként a cseheket ez nem izgatta és gumicsizmában vonultak be az olimpia megnyitóján. Én szarvasbőr golfnadrágot és schwarzenberg zekét hordok és tojok rá mit mondanak.

2012. júl. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem baj, sőt, tisztelendő, ha valaki ilyen fiatalon hagyományt őriz! :) Én is őrzöm valamelyest némely népi hagyományt, pl. előszeretettel hímezek.:)

16/L

2012. júl. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Andizsuzsi ***** válasza:
55%
Sajnos a kérdező eltűnt, pedig komolyan érdekelt, mit ért hagyományőrzés alatt.
2012. júl. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 KJUsul ***** válasza:
35%

Ne foglalkozz a tahó bunkókkal! Ha kiröhögnek, röhögj te is rajtuk! Sajnálatra méltó, tahó, bunkó, konzumidióták.


Hamarabb eljön az az idő, mintsem bárki gondolná, amikor a műveletlenség, a hagyomány, a történelem nem ismerete és nem tisztelete lesz a "gázos", és a szégyen! Addig meg tarts ki valahogy! Gratulálok a kitartásodhoz és minden jót kívánok!

2012. aug. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Akasuna no Sasori válasza:
0%
Én meg animos vagyok (szeretem a japán rajzfilmeket=anime), és amikor beöltözök mindenki nagy szemeket mereszt, az ismerőseim is furán néznek, viccelődnek rajta...de engem ez tesz boldoggá, és teszek rá mit gondolnak, vagy mondanak. Nem értük, magamért csinálom.
2012. aug. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
85%
Azért baj, mert Te nem hordasz beszarós nadrágot, és tiszteled a hagyományokat, amiről sok tiizenéves még csak nem is hallott. Ne foglalkozz másokkal! Ha Te így érzed jól magad, azért is járj így- legalább észrevesznek.
2012. aug. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
14-es: nem fog eljönni, mivel fogyasztói társadalomban élünk és annál többmindent el lehet hitetni a kedves leendő vásárlóval, annyál több "újítást" le lehet nyomni a torkán, minél butább. Tehát erre semmi esély, hogy divatba jöjjön a tudás. Ami önmagában még nem lenne akkora gáz, mert vannak kisebb csoportok, akik nem így gondolják, de a felnövekvő generáció bizony az agyatlanságot fogja majmolni és majmolja is. Az én öltözékem sem egyszerű, aki nem érti nem is tud vele mit kezdeni. Rendszeresen szólnak be éppen emiatt.
2012. aug. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja és bámulnak. Mert a bámuláshoz nagyon jól ért mindenki. Ha meg nagynéha visszabámulok, nem veszik a lapot, hanem kifejezetten biztatásnak érzik. Az emberek félnek, félnek mindattól, ami kicsit is elüt a beléjükprogramozottól, ezért minimum jól az eszükbe vésik, hogy ki lóg ki, megjelölik tudatukban, mint veszélyes elemet, rosszabb esetben fröcskölnek, pletykákat gyártanak, hogy közönséget, szövetségeseket toborozzanak félelmükhöz. Ahelyett, hogy értékelnék, hogy sokszínű társadalomban élnek. Ez egy ilyen ősi ösztön, de a szememben leginkább csak szánalomra méltó butaság. Kedves Csiszmásnadrágos Kandúr, nehogy asszimilálódni merj!
2012. aug. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Te nem néznél meg egy lovagi páncélba öltözött csávót a buszon? Azért néznek mert nem hétköznapi viselet ritkán látnak ilyet és ami különleges azt megnézzük. Az hogy be szólnak az már az illető saját hülyesége. Intelligens ember még ha el is csodálkozik, igyekszik nem zavaróan nézni illetve megjegyzést tenni.

Szerintem úgy is őrizheted a hagyományt hogy eljársz rendezvényekre vagy a barátaiddal (hasonló hagyomány őrző nézetűekkel) szervezel programokat. Nem muszáj mindig hordanod.

2012. aug. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg pont hogy a csizmanadrág meg a csizma a jó. jobban néz ki mint az a divatos "török" gatya amit bokáig lehúznak.
2012. aug. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!