Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Amikor csizmában és csizmanadr...

Amikor csizmában és csizmanadrágban vagyok, mindig megszólnak vagy leparasztoznak. Miért baj az, ha hagyományőrző vagyok? 19F

Figyelt kérdés

2012. júl. 29. 16:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
25%

Nem baj, de nevetséges, gondolom.

Mondjuk én nem szólnálak meg, mert nem szoktam másokkal törődni.

2012. júl. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Mi vicces van benne?
2012. júl. 29. 16:25
 3/24 anonim ***** válasza:
36%

Most én tudjam?

Te mondod, hogy megszólnak, nem én állítottam ezt.

2012. júl. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
A csizma és csizmanadrág viselése hagyományőrzőnek számít egy olyan környezetben, ahol a lakosság többsége népviseletben vagy a népviselethez hasonló öltözékben jár. Természetes viselet lovagláshoz, bizonyos mezőgazdasági munkákhoz. De városi környezetben vagy olyan településen, ahol az emberek modern öltözéket viselnek, egészen más gondolatokat vált ki az emberekből. (kivétel természetesen, ha valamilyen hagyományőrző rendezvényen viseled).
2012. júl. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Mindennap ezt hordom, kivéve amikor nagyon meleg van.
2012. júl. 29. 16:33
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a baj,ha hagyományőrző vagy,ez egy csodaszép dolog,semmi baj nincs vele. De nem divatos,és emiatt szólnak meg - ami egyébként szerintem szemétség,nyilván mindenkinek lehet véleménye,de megszólni a másikat,az az igazi parasztság. Tényleg nem divatos ez a viselet szerintem (nőként mondom),csak a hagyományőrző napokon, de ez a Te döntésed,a Te életed,ha így érzed jól Magad,akkor le kell tojni a véleményeket! :)
2012. júl. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
44%
Ezt a kérdést már feltetted valamelyik nap.Ha ennyire idegesít,akkor járj normális ruhákban.
2012. júl. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Én kost tettem fel előszőr!
2012. júl. 29. 16:39
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
Én pl. lovaglás után gyakran járkálok lovaglónadrágban + lovaglócipőben és lábszárvédővel, kobakkal a kezemben. (Régen lábszárvédő + cipő helyett nekem is csizmám volt.) Egyszerűen azért, mert néha nincs időm átöltözni. Még eddig csak "hülyén" néztek rám egyesek, és nem szóltak semmit. De mindenesetre valóban előfordul, hogy néhányan furcsán néznek rám. Mintha az ember csak plázába mehetne a vonattal/busszal. De nem tudom, mi lehet vele különben a bajuk, az is lehet, hogy csak "különcnek" tartanak, vagy olyannak, aki szándékosan mutogatni akarja magát.
2012. júl. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Andizsuzsi ***** válasza:
51%

Úgy látszik mostanában elszaporodtak itt a 19 éves hagyományőrzés végett csizmát és csizmanadrágot hordó megszólt fiatalemberek.

Amúgy mivel őrzöd a hagyományokat?

2012. júl. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!