Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hogyan ünneplik a húsvétot...

Hogyan ünneplik a húsvétot Dániában és Norvégiában?

Figyelt kérdés
A gugliban nem találtam a két ország húsvéti hagyományáról, ezért jöttem fel erre az oldalra, hátha akadnak, akik jól ismerik a két északi országot.

2012. márc. 11. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Hát én nem igazán ástam bele magam ennyire az északiak szokásába, de azért én is rákerestem google-ben, hátha találok valamit, ami elkerülte a figyelmed.


Ezeket találtam:

[link]

Ez a dán húsvétról szól, elég rövid.


[link]

ez meg a norvég húsvét, hát, nem kicsit meglepődtem :D Nem számítottam ilyenre.


Remélem tudtam segíteni! :)

2012. márc. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :D Ezek segítettek
2012. márc. 11. 17:55
 3/3 prettygirldk válasza:

Én annyira ismerem Dániát, mint a tenyeremet :D

Húsvétkor az úgy nevezett "Gækkebrev"-et szokták egymásnak átadni. Ezek olyan levelek, amik papírból vannak, külömbözô formák vannak belôlük kivágva, és lehet díszíteni ôket saját ízlés szerint. A lényeg az, hogy ezekben a levelekben találoskérdéses versek vannak. A levelet valakinek át kell adni, és az ha kitalálja a válszt, akkor kap ajándékot a feladótól. ;)

2012. aug. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!