Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi a baj a németekkel (vagy...

Mi a baj a németekkel (vagy az országukkal)?

Figyelt kérdés
Sok helyen (pl. itt ezen a fórumon is) olvastam, hogy Németországban nagyon jól lehet keresni, de! Sokan eljönnek onnan, mert nem bírják megszokni a németeket, a viselkedésüket, a kultúrájukat. Miért? Ilyen különcek? Vagy milyenek a németek, hogy sok ember futva menekül az országukból?
2012. márc. 5. 22:03
1 2
 11/14 mustafa33 ***** válasza:
Nem egyformák, ahogy nem is egy fajták. De van néhány jellegzetességük. A zárkózottság és bizalmatlanság, ami olyan dolgokban nyilvánul meg mint az ha elmész egy magyarhoz (falun) bezörgetsz, behív, leültet és elmondhatod mi járatban vagy. A német először az ajtóban kérdezi meg mi járatban vagy, ott is halgat végig és valószínüleg nem hív be. De ez városon nálunk is így szokott lenni (ilyen a világ). Másik dolog, amit a kárpátinémet haverjaim sem értettek, hogy elmentek Németországba dolgozni (favágónak) és a munkavezető meghívta őket egy sörre. Bementek a kocsmába, leültek, a góré beált ba sorba, vett magának egy sört, megitta és mentek. A haverok meg csak néztek, hogy nekik nem hozott. Ahoz voltak szokva otthon, hogy aki hív az fizet is egy kört. Ha nem akar fizetni, akkor nem hív, csak kérdezi, hogy nem mennének e el. Én német kisvárosban nőtem fel, apámék öltöztek oda, de húsz évig csak "hergeláfena"-k voltunk (gyüment). Most nem ott lakván, ha alkalomadtán ellátogatok oda, úgy fogadnak mint régi földit. Ahhoz hogy befogadjanak, el kellet onnan költözni. De ezek nem németországi németek.
2012. márc. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Märmint honnan kell elkoltozni, hogy befiogadjanak?
2012. márc. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 mustafa33 ***** válasza:
A német kisvárosban, miután elköltöztem onnan, ha odalátogattam akkor az ott lakók úgy fogadtak mint közéjök valót. De amíg ott laktam csak idegen voltam.
2012. márc. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Pontosan melyik kisväros?
2012. márc. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!