Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem szeretitek a németek...

Miért nem szeretitek a németeket/Németországot/német nyelvet, és mindent, ami a németekkel kapcsolatos?

Figyelt kérdés
2010. febr. 20. 07:32
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
30%
Nekem a nácizmus jut róluk eszembe, úgyhogy ez zavar, de amúgy magával az országgal semmi bajom, szívesen ellátogatnék oda.
2010. febr. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apám felől vannak Németországból származó őseim, és mégis nekem az a nyelv nehéz, nem érzek rá úgy, mint szinte bármely másik nyelvre, képtelen vagyok kommunikációs szinten megtanulni, nagyjából megértem, ha beszélnek hozzám, de beszélni nem tudok. Nem tudom, miért van, hozzám közelebb áll az angol, a francia, olasz, spanyol, sőt, bármelyik másik, ez valamiért nem megy, nem áll rá az agyam. A német emberekkel alapvetően nincs bajom, csak a nyelvbe tört bele a bicskám. Apám viszont könnyen meg tudná tanulni, de tőle meg most angolt kérnek. Belőlem ez a nyelv kimaradt.
2010. febr. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
46%

nem utálom őket általánosságban.de van negatív tapasztalatom velük kapcsolatban.bár a magyarokkal is:D

a nyelvet szeretem.a kajáikat nem annyira.:)

2010. febr. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
78%

A németekkel annyi a bajom, hogy mindig végletekben gondolkodnak, először a második világháborúban, most meg az agymosott önmarcangoló hippi hozzáállásukkal.


A német nyelvvel az, hogy nehéz megtanulni a der die das miatt.


Ezt leszámítva szeretem őket.

2010. febr. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
93%
A németekkel semmi bajom, volt több német levelezőtársam is, nagyon jó fejek voltak. Németország meg szép hely, bár még csak átutazóban voltam ott, egyszer szívesen elmennék jobban szétnézni egy pár híresebb német városban. A német nyelvvel már inkább vannak gondjaim, egyrészt nem tetszik a hangzása, túl kemény, vagy nem tudom, hogy fogalmazzak; másrészt a nyelvtan túl bonyolult.
2010. febr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
43%
Ha adhatok egy tanácsot a der die das-ra: próbáljátok meg úgy, hogy felosztjátok vízszintesen három egymás alatti részre a szótárfüzet minden oldalát, esetleg mindegyiket külön színnel írjátok! Nekem azóta sokkal könnyebben megy! Ráadásul arra is van egy tucat szabály, ezek fenn vannak a wikipédián.
2010. febr. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
53%

Idegesít bennük az, hogy nagyhangúak, harsányak. Utaztam velük együtt nem egyszer tömegközlekedési eszközön, és ez volt a tapasztalatom. Egyáltalán nem az jött le, hogy itt ők vendégek, lehet nekik valami felsőbbrendűségi érzésük (vagy nekem a kisebbrendűségi érzésem?), hogy egy idegen országban túlharsogják a nyilvánvalóan többségben lévő magyarokat. Szerintem ez illetlen viselkedés!


A nyelvük pattogó, szálkás - hiányzik belőle bármilyen lágyság, dallam, amiből azt lehet sejteni, a nyelv használói katonásak, sarkosak, szögletesek, nélkülöznek mindenféle lelki érzékenységet.


És végül. Igen, a II. vh. A ma élő németek a leszármazottai azoknak, akik annak idején részt vettek az öldöklésben. Ezt a szégyenfoltot nehéz lemosni magukról.

2010. febr. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
38%
09:08 - Szerintem nem kértünk tanácsot, hogyan tanuljuk meg, másrészt én mikor tanították suliban, mindent próbáltam, egyszerűen nem megy, értem, de nem beszélem, és nekem ez elég. Nem kell minden nyelvet tudni, olaszt tanár nélkül kezdtem el, franciát ugyancsak, a spanyolt úgy, hogy ilyen nyelven kezdtem nézni egy rajzfilmsorozatot, és könnyebben megy, mint a német tanárral, angolt ovi óta, és mára bárhol megállom a helyem vele. Ehhez érzék kell, ami nekem a némethez nincs, minden más nyelvhez van.
2010. febr. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
85%

Miért, nem szeretjük?

Engem egyszer Berlinben megloptak, egyébként is mindenki undokul, flegmán viselkedett, a rendőrök lepattintottak, amikor segítséget kértem tőlük. Berlint például utálom. De a német nyelvet nagyon szeretem, és Németországgal sincs bajom általában.

2010. febr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
Én Németországban még nem jártam, csak a szomszéd sógoroknál, Ausztriában, Grazban, ott rendesek voltak az emberek. Kézzel-lábbal megértették, ha valamire szükségem volt. Németországban nem tudom, milyenek az emberek.
2010. febr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!