Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem szeretitek a németek...

Miért nem szeretitek a németeket/Németországot/német nyelvet, és mindent, ami a németekkel kapcsolatos?

Figyelt kérdés
2010. febr. 20. 07:32
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem a németekkel van bajom, hanem, hogy általános iskolában nem lehetett választani angol ás német nyelv között, és németet kellett tanulni.
2010. febr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom a német nyelvet, és nekem is voltak levelezőtársaim, és tök jófejek voltak! Én mondjuk német származású vagyok, még a vezetéknevem is Németh, ezért kissé furin venné ki magát, ha utálnám:D Az egyébként valószínű, hogy zárkózottak genetikailag, főleg a fizikai szitukra értem: én pl utálom, ha hozzámérnek idegenek, vagy közel jönnek hozzám. Az országot pedig szeretném egyszer meglátogatni, hiszen annyi gyönyörű része lehet! Főleg Dél-Németországban a festői táj:)
2010. febr. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

A németekkel és az országgal semmi bajom. A II. vh-ért őket vádolni most már elég bunkósság, a mai lakosság nagy része nem is élt akkoriban vagy még gyerek volt.

A nyelvel csak annyi bajom van, hogy kifogtam középiskolában egy nagyon rossz némettanárt, aki egy hónap alatt megutáltatta velem az egészet. Nem is tanultam meg soha rendesen. Felnőttként nagyon jó tanárokkal viszont sikerült megtanulnom angolul, ezt a nyelvet szeretem.

2010. febr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
92%
Nekem semmi bajom a németekkel, Németországgal és a német nyelvvel. Viszont ahúgom fanatikusan rajong mindenért ami német (mondjuk szerencsére ez nem terjed ki a nácizmusra).
2010. febr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!:-)

mondjuk szerintem a németek még így is sokkal halkabbak, mint az olaszok vagy a spanyolok, és Berlin sokkal biztonságosabb hely, mint bármely olasz város.:)

2010. febr. 21. 12:26
 16/33 anonim ***** válasza:
87%

Nem a németek felelősek a II.világháborúért.Ők csak azokat a területeket akarták visszakapni,amiket elloptak tőlük(Elzász,Szudéta-vidék).Tehát ezért nem szabad őket hibáztatni...hozzátenném,hogy nem ők gyarmatosították a fél világot,hanem az angolok,spanyolok és franciák.

Szerintem nagyon sok vívmányt köszönhetünk a németeknek az élet minden terén,és jól tenné Európa többi nemzete,ha példát venne róluk precizitásból,becsületből,stb...

2010. febr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
igen, én is olyan véleményen vagyok, mint az utolsó válaszadó:)
2010. febr. 22. 20:48
 18/33 anonim ***** válasza:
93%

Üdv!

Én nekem 19 éves koromig semmi bajom nem volt a németekkel. Különösebb bajom most nincs, tisztelem őket a történelmükért és a kultúrájukért. Eddig akárhányszor találkoztam németekkel mindig teljesen jófejek voltak velem. A nylevüket nehéz megtanulni, de ha egyszer belerázódsz, utána már könnyű. Nekemez 4 évembe telt.

DE:

- Azt nem bírom amikor valaki majmolja a németeket (és azt se ha az USA-t), gondolok zászlókra, felvarrókra, stb..

- Azt sem bírom, amikor azzal jönnek hogy "de bezzeg Németország az a nyugat, ott így meg úgy" hát azért ez sem iylen egyszerű. Csak szerencsésebb történelmi fejlődésű ország, mint mi - de én nem szeretnék még így SEM német lenni, mert én magyarként érzem jól magam, sőt, a legjobban!

- Az viszont nagyon nem tetszik a németekben, hogy 100 éve még Európa egyik vezető kultúrnépe voltak, ma meg Európa egyik leginkább el-amerikanizált országa, és nem tetszenek a német által gyártott undorító tini-vígjátékok, a féktelen szex-kultuszuk, és a fene nagy lbieralizmus (bocsi, de amit ők csinálnak az már nagyon a ló túloldala...visszatérhetnének a konzervatív gyökerekhez)

2010. febr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
93%
Én szerettem a német nyelvet, a német mentalitást, ezt a színvonalat, amit most már 2 éve élvezhetek. Jobb itt élni.
2010. febr. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
38%
Undorodok ettől a nyelvtől,mióta hallottam Hitlert szónokolni. Sajnos nem tudok elvonatkoztatni a nácizmusról velük kapcsolatban. Ráadásul a pápa is német származású....
2010. febr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!