Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem szeretitek a németek...

Miért nem szeretitek a németeket/Németországot/német nyelvet, és mindent, ami a németekkel kapcsolatos?

Figyelt kérdés
2010. febr. 20. 07:32
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
63%

"Undorodok ettől a nyelvtől,mióta hallottam Hitlert szónokolni."


Tanultad már? Mert akkor láthatod, hogy szép és logikus is tud lenni.


JAAA DEUSTCHLAND IST ABER ÜBERFANTASTISCH!!!!:d:d:d:

2010. febr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
21:38 - A féktelen szex-kultusz, na igen, ez engem is taszít.
2010. febr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

igen, szerintem is szép és logikus:)

köszi a válaszokat!

2010. febr. 23. 21:08
 24/33 anonim ***** válasza:
55%

Honnan veszed, hogy bajom van velük?

Jajj, a nácizmus... Szerinted a németek, akik ma élnek, tehetnek arról, amit 70 éve tettek a nácik?

A nyelvvel sincs semmi bajom, könnyen tanulható nyelv (meg ettől persze ronda is. A magyar és a francia nehéz, szép nyelvek).

2010. febr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!:)


"A nyelvük pattogó, szálkás - hiányzik belőle bármilyen lágyság, dallam, amiből azt lehet sejteni, a nyelv használói katonásak, sarkosak, szögletesek, nélkülöznek mindenféle lelki érzékenységet." --> ez szerintem nagyon hülyeség, mert mitől lennének 'katonásak, szögletesek', amiért ilyen a nyelvük? nem ők találták ki, hogy ilyen legyen, ez már sok éve így alakult...-.-

2010. márc. 18. 21:36
 26/33 anonim ***** válasza:
63%
Én szeretem a németeket,a nyelvüket imádom.Németországot irigylem.
2010. márc. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim válasza:
95%
Én imádom a német nyelvet(nagyon is bánom, hogy általánosban nem feküdtem rá jobban, ehelyett, most ezt a fos angolt kell tanulnom, amitől kihullik a hajam, gyűlölöm!!!!phöj... no mind1) Németországot is szeretem, bár még nem voltam kint, sajnos, de nem irigylem őket! Szép meg minden, fejlettebb ország mint mi az igaz, DE! én magyar vagyok, itt élek, és ezt imádom, nem igazán tervezem, hogy elmegyek vhova. De ha kiköltözök vhova, akkor az csak Németország lesz.
2010. okt. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
szeretem öket de annyira nem foglalkozok velük...engem csak a magyar dolgok erdekelnek es szerintem megkene oldani az otthoni problemakat nem pedig lehurrogni az orszagot.:)
2011. okt. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:
89%
Én személy szerint nem kedvelem őket sőt undorodom tőlük az a túlbuzgóság .... falra mászok tőlük (vagy csak én vagyok a lusta magyar) egy éve dolgozom náluk (az építőiparban) természetesen csak kalandvágyból... ahogy a hülye orbán mondta. Szerencsére két hetente hazamegyek egy hétre :D alapszinten beszélek németül (a2-b1) de mega a nyelv sem szimpatikus és nem is olyan kézenfekvő mint az angol. Egy szó mint szár nem csípem őket, csak az a fránya pénz :D
2018. márc. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
100%

Én kint élek Németországban. Nekem ez a tapasztalatom: Beképzeltek, sokan azt hiszik mindent tudnak, másikat meg sem hallgatják, a gyerekeket elkényesztetik, nem is kicsit. Ha valakit látnak hogy történik vele valami pl. elesik stb.. nem segítenek. Közösségben (mint szomszédság, munkahely) teszik a segítőkészet, habár az amolyan felszínes módon mert ők ugyebár mindent jobban tudnak.


Tehát nekem ezek voltak a tapasztalataim.

2018. dec. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!