Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Találkoztál az igazi, finn...

Találkoztál az igazi, finn mikulással?

Figyelt kérdés
2011. dec. 5. 16:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
57%

Találkoztam vele :-)

A finnek csináltak egy Mikulás falut Rovaniemi közelében ahol van egy Mikulás. Az egész falu pont az északi sarkkörön fekszik. Persze az egész csak turista látványoság, de szerintem nagyon jól megcsinálták. Be lehet menni hozzá, ellehet mondani mit szeretnél karácsonyra stb. Van egy posta is ahol a bélyegre rányomják, hogy Mikulásfalván lett feladva a levél. Rengeteg karácsonyi vásár van ami mondjuk vicces ha júliusban mész oda.

Levelet is lehet neki írni, ha odamész akkor a régi levelek ki vannak rakva és meglehet venni őket. (Ha valaki bélyeget gyűjt vagy érdekli a különböző nyelvek, akkor az igazi kincs). Van még télapó-segéd képzés is, azt sajnos nem tudom milyen én kihagytam ezt a lehetőséget.

Ha arra jár az ember akkor érdemes elmenni oda.

2011. dec. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 mustafa33 ***** válasza:
0%
Arra a pukizós (biztos azért Joullapukki, ha ugye rokon a magyarral akkor csakis a puki szó egyezik) vén pedofil pufajkás vörösorrú korhelyre gondolsz? De akkor miért hívod Mikulásnak? Mi köze van szent Miklóshoz? (Azért ilyen a hangnem, mert akinek más a véleménye azt lepontozod. Akkor minek kérdezel?)
2011. dec. 12. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 .:Laci:. ***** válasza:
mert hülye :)most legalább van miért pontozgatnia...
2011. dec. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Én azt kérdeztem, hogy találkoztál-e vele, ha nem, nem pontoztalak volna le, de nem érdekel a negatív véleményed, amit megalapozni sem tudsz, mert nem ismered őt.
2011. dec. 12. 07:16
 25/27 mustafa33 ***** válasza:
A mikulás ünneplésének hagyománya, egy különleges emberséges ember, szent Miklós püspök emlékére keletkezett. Semmi köze nincs a rénszarvasokhoz, télapóhoz, északi sarkhoz, sarkkörhöz, Finnországhoz, ami csak a keresztényellens kurzus terméke és ezért lett összemosva még a karácsonyal is. Hogy a finnek ezt meglovagolták és pénzt csinálnak belőle, az csak az ő élelmességükre vall.
2011. dec. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 mustafa33 ***** válasza:

És mitől igazibb a finn mint a magyar hajléktalan akit az áruházlánc beöltöztet és megfizet azért hogy hajlongjon az üzlet bejáratánál?

Vagy netán te még hiszel a mikulásban? Akkor bocs, hogy összetörtük gyermeki álomvilágodat. De akkor már megsúgom a nagy titkot is: a gyereket sem a gólya hozza.

2011. dec. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
A tipikus magyar mentalitás színtiszta formája mutatkozik meg a hozzászólásodban, aki mindenben csak a pénzt és a rosszat látja. :) Ha tudnád, mennyi jó dolog van a világon, de sajnos nem látod, vagy nem akarod látni.
2011. dec. 13. 11:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!