Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Találkoztál az igazi, finn...

Találkoztál az igazi, finn mikulással?

Figyelt kérdés
2011. dec. 5. 16:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
25%

Biztos hogy finn? Ha az eszaki sarokrol jon, akkor csakis dan lehet.

Hmmm, azt hittem mar nem ulhet senkisem az oleben, epp azert, hogy ne mosolyogjon akkorakat. Tudod, altalaban nagy oromeben leesett a szakalla.

Na de most mar Miki nenik is vannak:)

2011. dec. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 .:Laci:. ***** válasza:
miki néni ölébe én is bele ülnék szívesen :)
2011. dec. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Dán? Szerinted merre van Dánia?

Nem értelek benneteket, miért kell mindent lehordani? Mi a baj azzal, hogy rengeteg gyereknek okoz örömet? Nem akarom elhinni hogy ilyen lelkiszegények vagytok, nem örültök semminek. Nem baj, én boldog vagyok és ez a fontos. :)

2011. dec. 6. 15:47
 14/27 anonim ***** válasza:
27%
Az Eszaki Sarokhoz a legkozelebbi szarazfold az Kaffeklubben Sziget, a dan adminisztracio alatt all.
2011. dec. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
De nem az Északi Sarkról jön, ki beszél itt erről? ;( A Sarkkörről jön, és ott is lakik, ami Finnországon is áthalad.
2011. dec. 6. 22:08
 16/27 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kerdezo!


En mar talalkoztam vele, itt a mikulast tenyleg csak akkor valtjak le,ha mar valoban "kioregedett". Egesz evben meg lehet latogatni,barmely nap. A gyerekek imadjak,de a felnotteket is szivesen fogadja,szivesen beszelgetnek. A ferjem finn, a szulei meseltek,hogy mikor ok kicsik voltak,akkor meg szemelyesen is jarta a finn hazakat az akkori "igazi" mikulas, es vitte a gyerekeknek az ajandekot. Az a bizonyos "hulye finn" a magyar gyerekeknek is rengeteget segitett, finn iskolakkal,szervezetekkel osszefogva, repjegyet kaptak a magyar szegeny gyerekek,ingyen ellatast,ajandekokat,es nem csak ok. Nem csak jelkepes valami,hanem elmenyt is kaptak. Felsorolni is sok lenne hany magyar gyerek kapott tenyleg segitseget,nem csak egy csomagot a mikulastol. Persze a hulye magyarok semmit se tudnak ertekelni...

2011. dec. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Azt meg hozzatennem,hogy persze nem lehet minden szegeny gyermeken segiteni,de nekik is lehet egy picit jobb neha...A felhajtasrol meg csak annyit,hogy erdekes mod a magyar media a felet sem kozli azoknak,amiket kaptak innen...
2011. dec. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat, ezért is utálom a magyarok többségét, semmit sem tudnak értékelni, mindenben csak a rosszat keresik, pesszimista mindegyik. A finn mentalitás teljesen más, sokkal közelebb áll hozzám, az emberek is sokkal kedvesebbek, mint a magyarok, hiába zárkózottabbak.
2011. dec. 7. 13:40
 19/27 anonim ***** válasza:
Nagyon szivesen. Ha van meg kerdesed ami az itteni dolgokkal kapcsolatos,akkor szivesen valaszolok, de azt inkabb privatban,kommentarra nem vagyok kivancsi.
2011. dec. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
44%
Én nem találkoztam még vele, de egyszer szeretnék:) Szerintem jópofa a lappföldi Joulupukki, jövőre levelet is írok neki*.*
2011. dec. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!