Hogy nézne ki Magyarország, ha MÉG MINDIG Szocializmusa lenne?
Én még nem éltem abban a korban, csak a rendszerváltás után.
El lehet azt képzelni, milyen lenne az élet, milyenek a dolgok?
Két dolgot elfelejt mindenki:
1. Most is nagyjából az van, mint akkor, csak kicsit módosult. Más lett a rendszer neve és kicsit másként néz ki. Ugyanúgy szolgák az emberek és nem beszélhetnek arról, amiről akarnak (pl.: idegenuralom, idegen gyarmatosítás, cigány-zsidó kérdés stb.), és nem is védhetik meg magukat. Mellesleg az a rendszer teljesen kiirtotta az emberekből a hazaszeretet. Ez a 20 év libsi rendszer pedig megerősítette az emberekben a hazájuk iránt érzett közömbösségüket, egyes esetekben pedig a gyűlöletüket.
2. Abban a rendszerben azért nem volt munkanélküliség, mert egy rakás hitelt felvettek az országra (emiatt szív részben a mostani nemzedék), hogy azt a látszatot keltsék az emberekben, hogy az milyen jó rendszer. Teljesen felesleges munkák voltak, amiknek jóformán semmi hasznuk volt. Például: egy takarító munkára felvettek 8 embert, mikor oda 2 is bőven elég lett volna. Egy gondnoki munkára is felvettek egy rakás embert, mikor egy is elég lett volna. És így tovább. Tehát ezáltal az maradt meg az egyszerű, butus emberekben (pl.: szegény nagyanyám, talán egész életében nem volt önálló gondolata), hogy az a rendszer milyen jó volt.
ma 09:38 és 10:32
Minden szóval egyetértek.
egyébként Magyarországon nem is volt rendszerváltás..
ismét én vagyok, aki ezeket a felsorolásokat írta, és válaszolok az egyik válaszadónak:
"-úttörők és úttörőtáborok (sajnos én nem voltam)"
Vannak kezdeményezések erre is. Már nem úttörőnek hívják őket, de táborok illetve napközik lassan lassan hasonló elvet kezdenek képviselni, mert kezdünk rájönni, hogy neveletlenek, tehetetlenek a gyerekek.
ebben teljesen egyetértek veled, mert én is ezt látom, hogy a gyerekek nincsenek megnevelve, nem tisztelik az idősebbeket, a tanárokat, sőt, meg is ütik őket.
Itt azért nagy hiányosság van egyes fejekben.
Az államadósság kérdése (a Jobbik honlapja szerint, tehát nagyon sok csúsztatás szerintem nincs benne) :
Az MSZMP 9 év alatt, 1990-ig az államadósságot 0-ról 22 Mrd $-ra növelte.
Azóta a kormányok 20 év alatt, 2010-ig 135 Mrd $-ra. A Horn-kormány csökkentette, az összes többi kormány növelt rajta, beleértve az első Orbán-kormányt is.
Az észak-koreai és kubai rendszer nem az 1980 körüli (meg főleg nem azutáni) magyar rendszer megfelelője, aki élt és gondolkodott már akkor, az senki nem tagadja, csak gyerekeket lehet ezzel beszopatni. Ezen országok rendszerei nálunk a Rákosi-korszak, vagy legfeljebb a '60-as évek megfelelői.
Életkörülmények:
A '80-as években itt egy 1000 fős cég vezérigazgatója hivatalosan 2-3-szor annyit vitt haza, mint egy átlagos dolgozó. De egy jó szakmunkás a mindenféle pótlékokkal megkereshette a vezérigazgató bérét! Erre konkrét példákat tudok a környezetemből. (Az esetleg előfordult, hogy a bérszámfejtő félt a főnöktől, és a fele bért csak 2 hét múlva fizette ki.)
És a vezérigazgató nem egy ház árát lopta el havonta, mint most. Az újságcikkek bűnügyi rovataiban olyan szörnyű esetekről tudósítottak, hogy Kovács János (nem K. J., mint mostanában, hanem teljes névvel!), a (megnevezett) vállalat vezérigazgatója, 20 mázsa cementet és egy teherautó sódert vitetett haza a gyárból, és azt beépítette a 30 négyzetméteres nyaralójába.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!