A németek többsége tényleg inkább reálos beállítottságú?
Persze. Ráadásul alig hallani német filozófusról (Nietzsche, Schopenhauer, Fichte, Leibniz, Husserl, Hegel, Feuerbach ...) vagy német íróról (Bertolt Brecht, Friedrich Schiller, Karl May, Thomas Mann, Gotthold Ephraim Lessing, E. T. A. Hoffmann, Günter Grass ...), esetleg zeneszerzőkről (Jacques Offenbach, Robert Schumann, Richard Strauss, Johannes Brahms, Ludwig van Beethoven, Johann Sebastian Bach ...), mert mindenki mindigis totál műszaki beállítottságú volt.
Ilyen következtetéseket szerintem nem lehet levonni. Inkább csak azt mondanám, hogy aki ért a műszaki dolgokhoz, az nagyon ért hozzá, nagyon magas és színvonalas a tudása.
Igaza van az elsőnek. A németek között legalább ugyanannyi humán beállítottságú híresség volt, mint reál. Sőt, az igazat megvallva humán beállítottságúból több és híresebb emberek voltak a németek között, mint reálból.
Az első által felsorolt német embereket szinte bárki ismeri. Német tudósból az átlag ember viszont sztem fele ennyit sem tudna felsorolni.
Úgyhogy tényleg ennyit érnek a sztereotípiák: semmit.
Hát én is ledöbbentem. Mert fél száz írót, zeneszerzőt és más művészt fel tudnák sorolni aki német. De max egy tíz de az is leginkább fizikust a másik oldalról.
De azért jó lehet a műszaki oktatás.
Amúgy nem a zseniképzés segít egy ország gazdaságát kihúzni a bajból. Zsenit könnyen lehet "importálni". Jól képzet néptömegeket nem igazán, aztán még integrálni is az végkép lehetetlen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!