Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit mondana ma Jézus, ha...

Mit mondana ma Jézus, ha látná ezt a karácsonyt ami mostanában van? Tényleg a szeretet ünnepének érezné?

Figyelt kérdés
2008. dec. 13. 09:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem mondana sok mindent, mert a sirastol nem tudna szohoz jutni. Ertem a kerdesedet, nem ugy mint sokan. Ez a vasarlasi orultek haza nem a szeretet unnepe mar szerintem, akkor, amikor az szamit, hogy kinek mit, milyen erteket vegyunk.

Az emberek templomba nem jarnak, nem vallasosak, megis ejfelkor minden templom megtellik, csurig van az ejfeli misen.

Csak a penzrol szol, de akik igazan vallasosak ott szerintem nem penzszagu a karacsony annyira. Remelhetoleg.

Ugyhogy Jezus nagyon szomoru lenne, es csak sirna.

2008. dec. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
az első két válaszadó is értette... nem tudom mi változott, én is erre gondoltam amikor a kérdés megfogalmazódott bennem...
2008. dec. 13. 14:50
 13/18 A kérdező kommentje:
vagyis három :)
2008. dec. 13. 15:15
 14/18 anonim ***** válasza:

èn az elsö válaszoló vagyok. Jézus soha nem kérte hogy szeressek öt, ö azt akarta hogy az ö beszédeit az emberek meg hallgasák és megfogadják tanítását.

Soha nem kérte hogy ünnepeljék a születésnepját, ami már nagyon régóta bizonyos hogy nem decemberre esett. de nem is az a lényeg, a kar´csony kevésbé keserítené el, mint pl ha meglátna egy katolikus templomot ami tele van bálvánnyal, és nem Istenelött imádkozunk hanem jézus vagy máris vagy akármelyik szent elött.


a karácsonyon is biztos bmegbontránkozna de annál sokkal jobban más vallási dolgokon.

2008. dec. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
52%

A kedves kérdező szerintem közvéleményt kutat inkább,mint a kérdésre a választ keresi,de ez az ő dolga.

A karácsony nem csak vallásosak ünnepe,hanem az EMBEREKÉ,elsősorban.Nem is kéne talán idekeverni "szegény Jézust".(kínomban használom e szavakat)

Egyébként pedig Jézus parancsa a szeretet,és ez emberre válogatja,ki hogy éli meg.Nem szabad másokat kritizálni azért,mert vásárolnak,halmoznak,ajándékokat vesznek hitelre stb.Ha az a bizonyos érzés,vagyis a szeretet mindennek a mozgatórugója,akkor kik vagyunk mi emberek,hogy bárki felett is ítélkezzünk?!Valaki úgy mutatja ki a szeretetét,odafigyelését embertársa iránt,hogy Plazma tv-t vesz neki (a szándék a fontos,nem az érték!),valaki meg saját kézzel készít Betlehemet egy kedves hozzátartozójának.Ezekre a dolgokra kéne odafigyelni,nem krizizálni egymást folyton.

Ui:Nem kell ahhoz templomba járni,vallási liturgiákat komolyan venni,hogy Istent imádja az ember.

Szerintem ezt gondolná Jézus a karácsonyról és rólunk,gyarló emberekről!

2008. dec. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%
Azt mondaná:ÚRISTEN!:(
2008. dec. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Leginkább arra vágyok, hogy egyszer legalább ne a pénzről szóljon a karácsony. Anyagiassá leginkább öreganyám teszi, aki csak egésznap vinnyog, hogy az unokáinak (mindig a legkisebbeknek) mit akar venni de nincs rá pénz. Ráadásul nagyon hívőnek tartja magát, ezért is fáj, hogy bizony nem becsül semmit.

Sajnos a legtöbb karácsony vitába fullad nálunk. Ha Jézus ezt látná, biztos szomorú lenne. Ez már az Anyagiak ünnepe.

2009. nov. 25. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Igen,Jézus azt mondta hogy Istent szeressük.miért karácsonykor kit tisztelünk?nem Jézust,amiért megszületett,hanem Istent,amiért elküldte hozzánk,a bűneink bocsánatáért.Mária ("A Jézuska anyukája") azért szent,mert befogadta a testébe Isten egyszülött fiát,és vállalta a megkövezést is azért,hogy megszülethessen a megváltó.

ja,és a karácsony csak azért a "szeretet ünnepe",hogy a nem hÍvők is kapjanak ajándékot.Szóval a karácsony nem jézuska ünnepe,hanem ISTEN egyszülött fiáé,akit ISTEN küldött le hozzánk.

2010. okt. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!