Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit mondana ma Jézus, ha...

Mit mondana ma Jézus, ha látná ezt a karácsonyt ami mostanában van? Tényleg a szeretet ünnepének érezné?

Figyelt kérdés
2008. dec. 13. 09:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Azt hogy hé én nem is ekkor születtem. és hogy soha nem kértem hogy engem bálványozzatok, és arra kértelek titeket hogy az urat szeressétek és ne engem. nekem csak a beszédemet hallgasátok meg és próbáljatok aszerint élni, de ne bálványozzatok, pláne ne az anyámat.
2008. dec. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
Az anyagias világ tette a "szeretet ünnepévé". Csak annyit jelent ez a két szó, hogy vegyél meg minden szart mindenkinek, mert akkor te szereted őket. NEM! Nem ettől szeretem azokat, akikeket szeretek, nem az ajándékoktól fogom őket jobban szeretni. És pláne nem azon az egy napon, vagy ebben a néhány hétben.
2008. dec. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Én szerintem ezt mondaná: Szeressük Jézust, az Urunkat, szeressük ellenségeinket, barátainkat, hozzátartozóinkat, de ne csak Kárácsonykor, hanem minden nap a szeretet ünnepe legyen!

"Én pedig(Jézus) azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket."Máté 5:44


"Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben?

Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.

Ez az első és nagy parancsolat.

A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat."Máté 22:36-39


"Mert azért halt meg és támadott fel és elevenedett meg Krisztus, hogy mind holtakon mind élőkön uralkodjék."Róma 14:9

2008. dec. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Anyukám azt mondja hogy régen úgy volt, hogy a család összegyűlt, levágtak egy disznót /aminek a sonkáját majd húsvétkor ették meg/ csináltak belőle minden fincsiságot, este meg a gyerekek kaptak almát és diót :) /még karácsonyfa se volt/

Ha most ez lenne az ajándék és csak a gyerekeknek, nem tudom hogy mi lenne... talán megint egy válság :D


Jó tudom h ez már manapság "barbár" dolog és kőkorszaki, hisz senkisem tart már disznót /kivéve aki szereti szagonli/ de sztem őrület ami manapság folyik.

Nekem az jut Jézusra és a már egy ideje folyó karácsonyi ünnepekre gondolva az eszembe mikor a templomból piacot csináltak és Jézus totál kiakadt. Fúú szegény ha ma el tudná mondani amit elmondana..........

2008. dec. 13. 10:26
 5/18 anonim ***** válasza:
55%

A Jézuska-kultusz jellegzetesen katolikus eredetű,pogány gyökerekre nyúlik vissza,mint az egyház szokásrendszere is.

Jézust imádni és személyként tisztelni (holott Istennek jár egyedül ki az imádat,maga Jézus is ezt tanította),politeista hit.

Nem bizonyított tény,hogy ezen a napon született (dec.24.);ő egy zsidó származású ember volt (test szerint),eleve más időszámítás szerint születhetett.

2008. dec. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

A fenyőfa,mint olyan szintén nem evangéliumi eredetű,pogány hitvilághoz kapcsolódik,ami a természetnek az imádata is egyben,illetve annak egyes elemeinek totem-szerű tisztelete.Fenyőfa jelentése a pogány kultuszban:az örökzöld természet szimbóluma,a körforgást szimbolizálja.

Az Egyház megadta ezt az illúziót a népnek (az ateistáknak is),s az emberek - valamilyen szinten hisznek benne.Ezért tiszteletben kell tartani,bármennyire nem evangéliumi eredetű.

2008. dec. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

itt most nem fenyőfákról és történelmi és származási kérdésekről, hanem a lassan már stressz ünnepévé váló giccses ajándéklázról van szó, legalábbis a kérdésben........de akkor újra beírom!

Mit mondana ma Jézus, ha látná ezt a karácsonyt ami mostanában van? Tényleg a szeretet ünnepének érezné?

2008. dec. 13. 11:46
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Bocs,de olyan hülye kérdést tettél fel,ami már szentséggyalázás.

Még a történelmi áttekintésnek is több értelme van.

Jézus nem egy emberi tulajdonságokkal felruházott személy,hanem szellemi teremtmény,nem úgy gondolkodik,mint te vagy én!

Tégy a spamek közé nyugodtan,de elborzaszt,ahogy gondolkozol.Még egy ateistától is sok ez!

2008. dec. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Végezetül:ha akkora stressz meg teher,akkor bujj ki az ősi szokások alól,ne ünnepelj,ne vásárolgass,főzzél-süssél,ne képmutatóskodj senki előtt,és máris megszabadultál a sok kellemetlenségtől.Max.számolhatsz a hozzátartozóid jogos szemrehányásaitól!

Boldog Karácsonyt!

2008. dec. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%

Tudod mit mondana?

Nem szeretem a karácsonyt,mert negatív emberek,egyszerűen nem tudnak,mit kezdeni magukkal!

2008. dec. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!