Hogy jutott Erdélybe a Római Romolus és Rémus szobor?
Szarvason is van Capitoliumi farkas, erre gondolsz, nem?
1. Erdély nyugati és déli része, a Bánát keleti területei és Olténia Dacia néven római provincia volt 106 és 270 között. Feltételezhetően akkor a rómaiak elég sokat építkeztek ott és szobrokat sem elhanyagolható mennyiségben helyeztek el.
2. A románoknak mániája a dákóromán-kontinuitás elmélete, amely szerint ők az ókorban ott élt dákok és a betelepült rómaiak közös gyermekeinek leszármazottai, tehát szegről-végről rómaiak. És ezt demonstrálandó, minden nagyobb erdélyi város főterére kiraktak egy szép nagy anyafarkas szobrot, amint szoptatja Romolust és Remust
Ugyanmár!
Mind ugyanaz a szobor, MÁSOLAT, olyan, mint az ortodox templomok, a románok nem érzik embernek magukat anélkül, hogy odabiggyesszék minden városba, amit elvettek tőlünk, mert azt hiszik, így a magyar városok románná válnak (ami sajnos lassanként igaz is lesz).
A VÁLASZ:
Másolatok, a román kormány határozata szerint kerltek a nem magyar többségű városokba, nyilván az ottani, román vezetésű vagy többségű önkormányzatok segítségével.
Kedves 10:31-es!
Már bocsi, de ezzel nem válaszoltad meg, hogy mégis miért van mindenhol anyafarkas szobor. A kérdező azt nem érti, hogy Romolusnak és Remusnak mi köze Romániához.
Nem ismered a dákóromán elméletet? Akkor elmondom:
Volt 3 testvér: Romolus, Remus és Román. Kitették őket a folyóba egy kosárban, és amikor partot értek, egy farkas kezdte el őket szoptatni. Romolus és Remus elkezdtek farkastejet szopni, Románnak már csak a másik farkasból a DÁKÓ jutott. Romolus és Remus leszármazottai a rómaiak, Románé a dákok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!