Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Erdélybe nem kell tartani a...

Erdélybe nem kell tartani a medvetámadásoktól?

Figyelt kérdés
lehet hogy hülyén hangzik a kérdés,de ha elmész pl. a hegyekbe túrázni akkor bárhol szembejöhet veled vagy hogy müködik. nagyon kíváncsi vagyok Erdélyre ,de ez kicsit visszatart. Mire ügyeljünk ezzel kapcsolatban?
2009. máj. 12. 07:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

De igen, előfordulhat.

[link]

2009. máj. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

En is Erdelybe elek, hallottam en is medve tamadasokrol, de attol meg jarunk kirandulni, voltunk a Hargita tetejen, a Fogarasi havasokba meg sok mas helyen, lattunk medve nyomokat de medvevel nem talalkoztunk, pedig meg volt az esely. Mindig viszunk magunkal petardat meg gaz spray-t :))

Jo kirandulast es kellemes kikapcsolodast! :))

2009. máj. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

erdélyi vagyok én is. Egyszer együtt málnásztunk a medvével (nem vettük észre, csak a csörtetést hallottuk), aztán szép lassan tisztes távolságba kerültünk. :) Életemben ez egyszer találkoztam medvével, pedig 20 éve túrázom.


Egyébként megtörténhet (mint minden), bár én jobban tartanék az emberek támadásától, annak nagyobb a valószínűsége. Az erdővel kapcsolatban mindig tartsátok szem előtt, hogy ott ti vendégek vagytok, nektek kell mindig alkalmazkodni. A gyakrabban használt turistautakon nem igazán jár medve, és ha többen vagytok, akkor is elkerül. Ami még fontos: viperák is vannak, úgyhogy nézzetek a lábatok alá, hosszú nadrág, csukott cipő, és legyen nálatok ellenszer. Mielőtt elkezdenétek túrázni, kérjétek el a hegyimentők telefonszámát. Azt gondolom, nem kell mondanom, hogy szemetet ne hagyjatok magatok után. Erdély egyébként gyönyörű. :)))

2009. máj. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is Erdélyi vagyok, nem árt az erdőn óvatos lenni, de falun/városon kevés a lehetőség arra,hogy egyel is találkozz:)
2010. júl. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

Erröl van egy sztorim: :D:D


Apa mesélte hogy még régeben sátraztak erdélybe. Már a sátorba voltak, és csak lépéseket hallotak (puff-puff-puff <---- és a lépés hangja akar lenni :D). Mondják:

-Itt a medve. Fogtak késeket, de fogalmuk se volt hogy mit csináljanak. A végén valamelyikük kinézet, és kiderült hogy csak egy tehén volt. :D

Amikor ilyen helyekenvagy, akkor azember mindig a legrosszabbra gondol.


Úgy tudom, ahol medve van, akkor hangosan kell beszéni, ordibáni kell, sipolni. Azért mert ha "megleped" a medvét, akkor ö is megilyed, és támadni fog. Ezért kell hangosnak lenni, hogy messzebröl észre vegyen a medve,és akkor meggondolja hogy elmegy. (ugyhallotam hogy kb 20-25méter)

2010. júl. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen így igaz, ha túráztok, akkor csapjatok zajt, akkor van ideje észrevenni, és arrébb állni. A medve alapjáraton nem tekinti tápláléknak az embert, ha egészséges az a medve. Ezért kell zajjal közlekedni, mert inkább elkerül akkor.
2010. júl. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Igen az erdőn óvatos kell lenni, mert bizony akad jó pár medve.Viszont a medvék miatt nem érdemes erdélyt kihagyni...Ha eljősztök meglátjátok milyen fura lesz, mert nekem is fura volt amikor pár hónapja elmentem először magyarországra táborba,hogy akármerre néztem sehol egy hegy, itt meg akár merre nézel csak az van:) De nem árt azért román-magyar szótárt sem hozni,mivel itt szinte minden román, ha olyan helyen jártok , és kellemetlen lehet. Jó szórakozást. Amúgy én is erdélyi vagyok. 13/L
2010. júl. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!