Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyarokról mik a sztereotíp...

A magyarokról mik a sztereotípiák?

Figyelt kérdés
2010. aug. 8. 00:19
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%
Négyes. Az enneagramma szerinti négyes a magyar néplélek."A MŰVÉSZ" sértődős, érzékeny, önostorozó (mint itt:) de hamvaiból fölkel mint a Főnix, és nagyot alkot, amivel utat mutat a többieknek.
2010. aug. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim válasza:
23:06 : Izraelben arabul káromkodnak.
2010. aug. 15. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
14%

Azt hiszik, hogy ők forgassák a Földet.

kiközösítenek, zsidót, cigányt, feketét , sárgát, pedig egy az Istene mindenkinek

2010. aug. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

kiközösítenek, zsidót, cigányt, feketét , sárgát, pedig egy az Istene mindenkinek


Jó lenne, ha megismertetnéd a szerinted kiközösítettekkel azt a bizonyos Istent, mert sokuk bizony nem ismeri.


És nem forgassák, hanem forgatják.

2010. aug. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 Kertesz Adam ***** válasza:
100%

Szerintem a magyarságról pozitív, és negatív sztereotípiák is vannak, attól függően, hogy hol jár az ember.

"Lengyel, magyar két jó barát. Együtt harcol s issza borát."

Vagy a törökök testvér népnek tartanak minket.

De vannak negatív sztereotípiák is. A sámánizmus, az erdőben lakó 'ogre'. A portyázó pogány magyarság "„a magyarok nyilaitól ments meg, Urunk, minket!” "

Itt is írta valaki: "Csak nem tudtam, hogy ennyi vért követelt ez a "Honfoglalás"

Most már az éhező afrikaiakat jobban becsülöm, mint ezt a marakodó, élvezethajhász, pénzhajhász magyarokat itt körülöttem. "


Pedig a tények, azok tények. Kevés nép szerezte barátsággal a földjét, ha volt olyan. :) Ott van a honfoglaló Izrael amely üldözte a Filiszteusokat, és más népeket. Vagy Amerika és a bennszülött indián népek esete, a mészárlások, fertőzött takarók szándékolt osztogatása, és hasonló dolgok. Ha van nép amelyet nem terhel (történelmileg) más nép vére, annak gratu! :)

2012. márc. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim válasza:
100%
még néhány magyarokról szóló sztereotípia: Pesszimisták, „sírva vígad”-nak,Alkohol -pálinka, jó borok-,Tehetségesek,Széthúzó nemzet,Vendégszeretőek. Szerintem ezeken kívül fontos: büszkék vagyunk történelmi múltunkra és nagyjainkra, "magyar lányok a legszebbek", és előszeretettel sztereotipizálunk más nemzeteket.
2012. máj. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy lopunk. Németországban voltam cserediákként egy lánnyal, aki kamerázott az osztályban és az egyik gyerek jópofán megkérdezte, hogy nem loptuk-e. Elmagyarázta, hogy a magyarokról ez a sztereotípia. Persze csak viccből. Egyem a kis szívét.
2012. aug. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a magyar nők a legszebbeket csak a magyarok szeretik hangoztatni, terjeszteni. Külföldön inkább az a vélemény él, hogy a magyar nők könnyűvérűek, könnyen kaphatóak és kihívóan viselkednek. Persze lehet ez valakinek fordításában pozitívum és emiatt látja szépnek a magyar hölgyeket.
2013. jún. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!