Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyarokról mik a sztereotíp...

A magyarokról mik a sztereotípiák?

Figyelt kérdés
2010. aug. 8. 00:19
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
50%
A magyarok szeretnek, és nagyon jól tudnak dolgozni. Megbízhatóak, szakképzetttek, terhelhetőek, önállóak és kreatívak.
2010. aug. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim válasza:
100%
Német az anyanyelvem, de magyar állampolgár vagyok. a suli ahova járok (középiskola) kevés rasszista van, de ők megadják a módját, hogyan keseritsék meg az életed. nincs akcentusom sem, csak ha sokáig nem beszélek magyarul, de akkor sem kellene ilyennek lenniük, mert hiába német az anyanyelvem, én ugyanugy magyarnak vallom magam. van aki "igazi" német, itt lakik ahol én, már lassan 17 éve, és ő azt mondja magáról, hogy magyar...pedig magyarul nem beszél valami sokat,de szereti az országot.
2010. aug. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
11%

Árpád apánk mocskosul, cselszövéssel elfoglalta a Kárpátmedence eme részét és magáénak tekintette, miután lerombolt minden templomot, oltárt, elhurcoltatott a pribékjeivel sok ártatlan asszonyt, leányt és azt mondta, "NNNNAAA ITTON VAGYUNK"

Attila még jól lenyilazott sok ártatlan embert és így lett ez a gyönyörű, gazdag kárpátmedencei rész magyar föld.

Torockai, meg a társai, olyanok mint árpád, meg attila volt.

Még rátesz egy lapáttal.

Nemhogy örülnénk annak, hogy nyitva vannak a határok és oda megyünk ahová akarunk akár lakni, akár dolgozni.

2010. aug. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
15%

Az előzőhöz:

Pedig!

Magyar vagyok Magyar

Magyarnak születtem

MagyarNótát dalolt

Az Anyám felettem (nem volt dajkám)

Magyarul tanított

Imádkozni Anyám

És szeretni Téged

Gyönyörű szép Hazám.


Csak nem tudtam, hogy ennyi vért követelt ez a "Honfoglalás"

Most már az éhező afrikaiakat jobban becsülöm, mint ezt a marakodó, élvezethajhász, pénzhajhász magyarokat itt körülöttem.

Üdv.

2010. aug. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim válasza:
91%
" Túlontúl büszkék, érzékenyek, sértődékenyek. Nehéz velük együttműködni, megegyezni. Rossz üzletemberek."
2010. aug. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim válasza:
100%

hmmm... szerintem mar bánod, hogy feletted ezt a kérdést...ilyen válaszok után én biztos, hogy bánnám.


Nekem is van egy élményem a magyarországi magyarokkal kapcsolatban. Egyszer voltam Pesten, de akkor eldöntöttem, hogy én ott lakni nem fogok. Bementünk egy üzletbe, mert apum akart venni nekem egy telefont, ám ott nem szolgáltak ki, mert Romániából jöttünk. Na akkor elgondolkodnék rajta, hogy hol kezdődik a rasszizmus...


Hiába na úgy lesz a legkönnyebben a székelyből román, ha felmegy Budapestre, és úgy lesz a legkönnyebben magyar, ha bemegy Bukarestbe...

Elszomorito, de ez van...

2010. aug. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim válasza:
100%
Lenézünk másokat, miközben saját magunkkal nem vagyunk megelégedve. Tudjuk, mit akarunk, tudjuk, hogyan érhetnénk el, de mégsem vagyunk képesek rá, mert szem elől tévesztjük az igazi értékeket, mert ezen a Földön, és sehol máshol sem könnyítik meg az idegenek életét. Hagyjuk, hogy befolyásoljanak az élvezetek, mert végre boldogok szeretnénk lenni, csak nagyon nehéz uralni a vágyainkat. Ha béke van harcolunk, ha háború akkor könnyebb összefogni a közös cél érdekében. Hiszen békében mindenki mást akar. Mindig csak a harcok...
2010. aug. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
86%

a környező országokkal rossz viszonyt ápol

csodálkoznak? hallottak a trianonról? horvátországban nem találtunk egy autószerelőt se, csak azért mert magyarok vagyunk. szlovákiáról ne is beszéljünk...

2010. aug. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim válasza:
100%
Többen is írták, hogy a magyarok milyen kreatívak. Ezt szerintem sajnos a más nyelvekkel összehasonlíthatatlan káromkodó-tudományunkra is érthetjük, hiszen rajtunk kívül nemigen tudnék most hirtelen olyan nyelvet mondani, ahol több percen keresztül és szóismétlés nélkül képesek mondani mindenféle trágárságot. Ezt is hallottam már vissza külföldiektől.
2010. aug. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

én azt hallottam, hogy mivel Izrael nyelve az ószövetség nyelve, így ott inkább magyarul káromkodnak.


Nádas Péter sok okosságot ír a káromkodás funkciójáról az "Égi és a földi jóról..c." konyvében.

2010. aug. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!