Mi a véleményetek a fejlődésemről? 1ÉV KÉP
Üdvözletem! Szeretném, veletek megosztani, az én kis fejlődésemet 1 év alatt! Nem tudom mennyire, jön be nektek az ilyen, de remélem tetszeni fog.:) Nos csak így röviden óvodás korom óta szeretek rajzolni, mindig is vonzottak az ilyen dolgok. De komolyabban csak 1 éve rajzolok, ez alatt azt értem, hogy szinte minden napomat, időmet csak ennek szentelem. Mostanában kevesebbet rajzolok, mert nagyobb hangsúlyt szeretnék fektetni a tetoválásnak hogy jobban fejlődjek benne.
Photo realisztikus rajz a cél(amitől még fényévekre vagyok.) viszont, mostanában kezd nagyon vonzani a neo traditional...
Első ilyen jelegű rajzom nem szokásom kontúros rajzokat készíteni, próbálom full árnyékokból / fényekből össze rakni a rajzomat.
Még tudom van hova fejlődnöm, soha nem voltam megelégedve, a munkáimmal de remélem nektek tetszik.
Még annyit, hogy nem tanultam rajz iskolába, nem néztem rajzos videókat. Valahogy jobban szeretem járni, a saját utamat.
A rajz még tudom nincs kész...
KÉP.:
Te már írtál ki képet, mert emlékszem a rajzra. Volt aki rögtön meg is kérdezte, hogy honnan másoltad, majd mutattál egy képet, hogy onnan vetted a tippet, csak te nem rajzoltál harmadik szemet.
Miért kell újra feltenni a kérdést?
Gondolom egy kis dicséretért jöttél. Miért, másoktól nem kapsz? Erre nem lehet mit mondani. Oké. Itt a fejlődésed. És?
Ne vedd magadra, de meg kell szoknod, hogy kapsz negatív hozzászólást is...
Nem off:
A fejlődés érzékelhető mind az árnyékoláson, mind a vonalvezetésen. Nem gond, hogy nem saját ötlet (kb. mindenki csinál ilyet), és értem, hogy több sikerélmény ad, ha pont olyan lesz a rajz, mint amilyet a legelejétől vársz, de ha ilyen komolyan szeretnél tetoválóművész lenni, akkor bizony rá kell feküdnöd a saját ötletek kivitelezésére (és ezzel együtt az anatómia magolására és a fény-árnyék viszonyok elemezgetésére [ajánlanám Barcsay Jenő Művészeti anatómia című könyvének alapos végignyálazását is]).
Némileg off:
Az, hogy nem tanultál művészetiben, nem nézel tutorialokat és mindenféle segítség és útmutatás nélkül próbálkozol, mindössze azok szemében kelt szimpátiát, akik csak nézegetni akarják a képeidet. Amikor úgy érzed, elértél arra a szintre, hogy hatalmas portfólióddal odaállíthatsz egy tetoválószalonba és érdeklődhetsz munka iránt, soha ne említsd meg azt, hogy tulajdonképp full képzetlen vagy. Ne hidd azt, hogy kevesebb leszel attól, ha más, tapasztaltabb grafikusoktól kérsz "segítséget" egy youtubeos videó megnézésével, vagy egy OKJ elvégzésével. :) Amúgy meg tudjuk, hogy büszke vagy a munkáidra, hiszen megosztottad velünk őket, és ezt nem kell szégyellni. :)
Off: Nem értem, mik ezek a rácsok az új képen? Valami új ,,jobb agyféltekés" eljárás? Az utóbbi időben rengeteg ilyet láttam, aki ezzel fejlődött az utóbbi 1-2 évben.
On: Egyet értek 17:42-sel.
Egy ideig jó a másolás, fejlesztheted vele az árnyékolási készségeket egy szintig stb.
És itt jön a de: Ha igazán szeretnél büszke lenni magadra, ajánlom, hogy hagyd el ezt a négyzetes másolásos dolgot, hanem teljes mértékben szabad kézzel másolj. Így egészben tudnád látni az emberi anatómiát. Én is Barcsay Művészeti Anatómiáját tudnám javasolni nézegetésre, esetleg Szunyoghy könyveit. Szép a végeredmény ezzel a négyzetes dologgal, persze, legyél büszke magadra, de ne elégedj meg ezzel, hanem akarj fejlődni anatómia és részletek terén. Tehát, ami a legelső: Felejtsd el a rácsokat! Főleg, ha tetoválni szeretnél. Elvégre a nagyok sem használnak ilyeneket. Ha van lehetőség élő modellről gyakorolj. (Barátnő, barát, szülő, valakit megkérsz. :)) Határozz meg középvonalakat. Először csak vázolj és s legegyszerűbb formákból építkezz, ne merülj bele rögtön a részletekbe.
Ne ijedj meg, ha nem úgy fog kinézni elsőre, másodikra, huszadikra sem! Persze a saját ötletek és a kreativitás - mondanom sem kell - elengedhetetlenek, ahhoz, hogy tetoválhass.
Sok türelmet és kitartást kívánok a továbbiakban! :)
Ja, igen, erre a ,,nem tanultam rajz iskolába" dologra még reflektálnék. Olyan, mintha, azért írtad volna, hogy ettől többnek tűnj. Mert hogy aki jár, "annak bezzeg sokkal könnyebb". Elárulom, nem így van. A gyakorlás=tanulás, amint azt épp TE is teszed.
Attól, hogy valaki elolvas egy művészeti anatómiát, még nem fog tudni rajzolni, ha nem gyakorol. Mellesleg a rajziskolákban sem a tanár rajzolja meg a tanuló helyett a tanulmányrajzot, sőt, a kezét sem fogja. A fejlődést csak a gyakorlástól tudja az ember várni, a tanár max néhány tanácsot tud adni. Én se jártam rajz iskolába, mégis felvettek az egyetemre, mert akartam, gyakoroltam, csináltam, csak otthon, akár Te. Aztán persze az egyetem kezdetén a rajz óráktól azt, hogy biztos jön a nagy bumm, és hirtelen Michelangelo / Dürer szintű rajzossá avanzsálok már az első pár óra után. Természetesen nem így van. :)
Csak a téveszmét akartam rendbe rakni, tehát nem könnyebb annak, aki rajz iskolába jár, a különbség mindössze annyi, hogy ott 1 bizonyos óra keretein belül fordítja a gyakorlásra az időt, aki pedig nem, az otthon teszi meg ugyan ezt.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!