Szerintetek van tehetségem a rajzoláshoz? 16/F
Egyáltalán nem szoktam rajzolni, kb egy évben háromszor vagy négyszer, de most leültem és megpróbáltam a legtöbbet kihozni magamból. Kedvenc animémből a Dragon Ballból Son Gokut vetettem papírra. Bátyám tetoválóművész, és szinte az egész családban mindenki jól tud rajzolni.
Ezt a videót követtem, miközben rajzoltam: https://www.youtube.com/watch?v=C-rEzIMXztQ
Ennyiből nehéz megmondani, sőt lehetetlen.
Manga figurákat meg amúgy is csak a japánok tudnak rajzolni.
Iagzából meg se kellene nyitnom a képet, mert 16 évesen csak igen-nel lehet felelni erre :D Mindenkinek van pont annyi tehetsége, ami kell hozzá, hogy elkezdjen rendes rajzórákat venni, és mondjuk 5-10 éven belül már egész értékelhető képeket tudjon alkotni, 20-30-on belül meg már elismert művésze legyen egy specializált területnek. Hogy ezt a gyakorlatot úgy szerzi meg, hogy magát képzi vagy sulba jár, tökmindegy. Anélkül viszont a büdös életbe nem fog tudni művészileg értékelhető képeket csinálni, tehetség ide vagy oda Senki nem születik a "tudással" a fejében. A "tehetség" max annyi, hogy van-e indíttatása és kitartása végigcsinálni. Mivel a művész szakma gyakran nem fizet sokat, sokan lemondanak róla. Akkor meg kit érdekel, hogy mekkora "tehetségek" voltak? Sose jutottak el egy elemi szintre sem.
Ez alapján a rajz alapján már a másolós átrajzolásból esetleg kapisgálhatsz valamit. Arányok megtartása stb. Ez értékes képesség (lesz, ha még dolgozol rajta egy kicsit) és ha ilyen irányba tanulnál, akkor sok hasonló gyakorlatot kell majd még csinálnod. Az elég nyilvánvaló, hogy a különböző anyagok (anatómia, szövetek, stb.) működése, ill. a vonalak kezelése, a razj mint "nyelv" (arckifejezések, pózok, vonalkompozícióval sugallmazott dolgok (karakter szándéka, tulajdonságai), szóval ez az egész még eléggé nincs meg, ill. abban sem vagyok biztos, hogy mennyire biztos a kezed, egy csomó vonalhiba lehet sima kézügyetlenség. Ugye nem csak tudni kell, hogy kéne kinéznie, papírra kell tudni helyesen vetni, és ha kell javítani, javítani, javítani - ez a bátyádra persze nem vonatkozik :P (Bár ha jól tudom, tetoválásnál is előbb egy javítható "rajz készül el, és csak aztán a "visszavonhatatlan változat.)
Azonkívül, akárhogy nézed, ezmég csak egy vonalrajz, egy "szkeccs" színezés, kihúzás, árnyékolás, egyéb effektek nélkül. Sok amatőr művész megreked itt és azt hiszi, el van a dolog intézve, soha nem lép tovább, pedig minden további lépés pontosan még 1x annyi idő és annyi figyelem.
Szóval én bátorítanálak, hogy ha eldöntöd, hogy ilyen irányba akarnál menni, nem vagy lekésve semmiről. De ha úgy döntenél, más irányba mész és a rajzot hanyagolod, ne akarj vele versenyezni. :p Kezdők között lehetsz egy kicsit "jobb", de ez professzinális művészhez képest csak annyi, mint 1 mm-rel messzebb lenni a startvonaltól. :p Dolgozz még rajta, és meg fogsz lepődni, mennyit bírsz még akér rövid idő alatt is fejlődni.
A rajzolásnak (vagy bármi más művészeti ágnak) az a lényege, hogy élvezd az alkotást. Legalábbis szerintem. Hiába mondja azt valaki, hogy tehetségtelen vagy, ha téged kikapcsol, ellazít, boldoggá tesz, ha rajzolhatsz, alkothatsz, akkor csináld.
Ha mindenképpen konkrét választ vársz a kérdésedre, véleményem szerint nem vagy kifejezetten "botkezű", de bazi nagy művész valószínűleg nem lesz belőled. Ha valaki igazán tehetséges, az szerintem elég hamar kiütközik. Nyilván sokat fejlődhetsz, ha foglalkozol vele, de csak akkor van értelme, ha élvezed is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!