Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mit rajzoljak ha bizonyítani...

Mit rajzoljak ha bizonyítani akarom hogy tehetségem van hozzá?

Figyelt kérdés
még az előző kérdésemhez valaki arra a rajzomra amire úgy gondolom elkészítéséhez tehetség kell, lefikázta és szeretném bizonyítani hogy igenis értek a rajzhoz...

#rajz #düh #lefikázza #bizonyításivágy
2014. dec. 10. 16:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan rossz ez, de valóban, semmi képet nem ad arról, mennyire vagy tehetséges. Az látszik, hogy, rengeteg tanulnivalód van.


Első pillantásra nekem az jutott eszembe, hogy elkapkodtad.

A legelső, amit egy "művésznek" meg kell tanulnia, az a türelem- akkor állj neki komolyabban, ha van hozzá erőd és lelkesedésed (!) hogy több napig, akár hetekig egy darab rajzon dolgozz.

(Én pl október-novemberben 2 db picike ~A/5-ös akvarellt festettem, aztán jött 2 hét szünet, mert "belefáradtam". pedig az akvarell a "gyors" technikák közé tartozik :D

)


A linkelt képeden ezt a türelmet nem látom.

Igaz, ez egy 13 éves kislánytól nem is várható el, de tartsd észben.


A vonalvezetésed is bizonytalan.

Ez sem akkora tragédia, gyakorlással javulni fog.


Anatómia.

Ezt tartom majdnem a legsarkalatosabb pontnak. Szép a manga, népszerű stílus, de ameddig az alapvető "szabályokkal", anatómiai ismeretekkel nem vagy tisztában, feleslegesnek tartom az ezzel való foglalatoskodást.

A manga/anime egy valóságos ember arányaihoz képest egy torz "valami" viszont ez a torzság nem esetleges- Minden mangaművész a saját stílusának megfelelően, de szisztematikusan torzít.

Ameddig az alap anatómia nem megy picit jobban ( ugyanazt az arcot 2x le tudod rajzolni nagyjából egyformán) addig sajnos a manga/anime stílusjegyeihez szükséges "torzítás" sem lesz megfelelő.


Az ez utáni lépés a tónusok kidolgozása, illetve később a színezés elsajátítása.- de, ha meglesz a megfelelő türelem, alázat és tanulni vágyás, akkor elindulsz a fejlődésnek egy olyan útján, amikor már adja magát hogy miben kell még fejlődni.



Szerintem, a legjobb kezdés a csendéletek rajzolása- ezek által be tudod gyakorolni a formákat, anyagokat -textúrájukat.

És igen, baromi unalmas fog ez lenni :)


Hajrá és sok kitartást!

2014. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
#11/11 Köszi <33 sok új dolgot tanultam meg, és akkor mostantól elintézem hogy akár éves gyakorlással is, de a csendéletnek mestere legyek :33 amúgy én ismerem az anatómia legfontosabb részeit: a fej átlagosan 7szer fér a testbe, a fül akkora mint az orr és a szemöldök közti rész (ez nem biztos hogy pontos), a kéz a felsőcomb feléig ér kb., a talp akkora, mint az alkar :D kb ezek jutnak most eszembe, de akkor most nekikezdek a gyümölcskosaramnak.. vagy.... mivel kezdjek szerintetek, ami még egyszerűbb? :DD
2014. dec. 12. 21:36
 13/17 anonim ***** válasza:
Váza, poharak
2014. dec. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
köszii :D csendélet az is ha lerajzolom a fürdőszobában a törölküzőt? XD
2014. dec. 12. 22:45
 15/17 anonim válasza:
Szia :) Én is 13 vagyok, és nagyon rég rajzoltam ilyet, rá kéne jönnöd, hogy tényleg akarsz-e ezzel foglalkozni, mert a tehetség nem arról szól, hogy mennyire realisztikusan tudsz ábrázolni egy testet, hanem hogy át tudsz-e adni valamit a kép szemlélőinek. Soha nem lehet olyanból igazi művész, aki azért mert mások a családjában azok, ő is alkotni szeretne,viszont nem tud. Mert tehetség is kell hozzá, ezen a rajzon pedig nem látszik, hogy van-e neked, sőt nekem olyan kis butuskának tűnik. Félre ne érts, nem áll szándékomban megbántani, ez csak az én magánvéleményem.
2014. dec. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!! Amúgy nem tudom mi ez a valami, de én körülbelül naponta nézem az arányokat, meg festőket hogy festenek, és naponta fejlődök kicsit :OO amint lesz időm, feltöltök egy igényesebb, frissebb |ropogósabb|munkát :)
2015. febr. 18. 20:19
 17/17 anonim válasza:
Szemet :D de tényleg jól! Linkeled a képet amit "lefikáztak"? Megnézném :)
2017. ápr. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!