Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek milyen ez a blog?...

Szerintetek milyen ez a blog? Van tehetségem az íráshoz?

Figyelt kérdés

Még kezdő vagyok, ráadásul fiatal is (tizennégy éves), de nem szeretném, ha ezt mentségként értelmeznétek. Ha rosszul írok, ne kíméljetek, írjátok le, emeljétek ki a hibáimat, hogy javíthassak rajtuk.

Amit tudni érdemes a blog keletkezéséről: nagyon szeretek írni, de ezt nem mindig van lehetőségem megmutatni. A suliban manapság már-már szégyennek számít az írás, a szüleimnek meg nem merem megmutatni a történeteimet, mert félek, hogy nem tartanak tehetségesnek és azt mondják, inkább a tanulásra összpontosítsak az efféle értelmetlenségek helyett.

Szóval a lényeg, hogy a blogban leírt történet a mindennapjaimról szól. A szereplőket (így magamat is) álnévvel ruháztam fel a lebukás veszélye miatt. Egy-egy hozzájuk testileg-lelkileg hasonlító híres emberről kapták a nevüket. Csupán az én nevem kitaláció, (azaz nem létező név) azért ilyen furcsa.

A helyszínek szintén szimbólumok, ezért jelenik meg a kulturálisan vonzó Velence az ideális iskolaként, az Ady Endre által pedig az elmaradottság fellegvárának titulált Debrecen az egyáltalán nem szeretett, közeli, elmaradott városként. (Egyébként erre az egész rejtélyes-szimbolikus írásmódra Ady verseiben bukkantam rá, ha valakit érdekelne, mi okból alkalmazom őket. Céljuk, mint említettem a lebukás veszélyének enyhítése.)


Post Scriptum: Kérlek ne nevessetek ki, amiért hülye tizennégy éves fiú létemre ilyen, számomra meglehet, hogy túl magas dolgokban gondolkodom, de az introvertáltságom hozta ki belőlem az írás (és a minél minőségibb írás) iránti kíváncsiságot végül pedig szeretet. Lehet, hogy nem éppen nekem való stílusokban keresem a helyemet, de mélységesen megvetem a továbbgondolkodást nem igénylő, Szent Johanna Gimi meg Twilight típusú regényeket. Ha egyszer író leszek, nem a minél nagyobb szenzációért szeretnék írni, hanem azért, hogy amit írok, az tényleg művészet legyen, amit csak bizonyos, arra alkalmas emberek érthessenek meg. Ahogy Stendhal is mondta vala minden művének kezdetén: "to the happy few" (A boldog keveseknek) szóljanak az írásaim.

Elismerésre vágyom, (mert soha, egy dicséretet sem kaptam. de nem könyörgök a dicséretért. Ha az írásom leszólást érdemel, akkor azt is elfogadom. Csak kapjak már végre visszajelzést.


azentortenetemm.blogspot.ro



2014. jan. 18. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Folytasd az írást,van némi tehetséged,de még fejlődhetsz,viszont a témát ellenzem.

Maga az írás jó, viszont ez egyenlőre meglehetősen unalmasra sikeredett, ahogy olvastam szinte már igyekeztem a végére érni,hátha valahol felpezsdül a dolog,és nem lesz lapos.

2014. jan. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Valóban rossz a téma választás, és nem is lehet fordulatos, mivel az életem sem az :)

Csak egyelőre ez az a történetem, ami fent van a neten, így linkeltem be :)

2014. jan. 18. 22:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Az íráshoz használd a kreativitásod.

Nem mindegy,hogy milyen az életed,ha bármit megteremthetsz?:)

2014. jan. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Lehet nem tul mervado a velemenyem,semmi kozom az irodalomhoz,nem tudom kielemezni sem kritizalni a "muved". Viszont szeretek-es szoktam is-olvasgatni es nekem tetszik ez a rovid tortenet...olvastam volna tovabb ha folytatodott volna.
2014. jan. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A stílus egész jó, csak a téma borzasztó unalmas. 'use your illusion'. Ez a csodálatos az írásban, hogy akármit megteremthetsz. Nem kell az unalmas hétköznapokról írni, nyugodtan kiszínezheted, elferdítheted.
2014. jan. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!