Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Rajzolni vagy festeni nehezebb?

Rajzolni vagy festeni nehezebb?

Figyelt kérdés

Állítólag szépen rajzolok, de olyan bonyolultnak érzek lemásolni egy színes festményt egyetlen ceruzával, és árnyékokkal érzékeltetni a színeket.


Melyik a nehezebb a valóságban?


2014. nov. 20. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem rajzolni. A festményen az összkép számít, a rajz pedig részletes és könnyebben elcsúszhatnak a dolgok
2014. nov. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Embere válogatja. Nekem rajzolni ezerszer könnyebb.
2014. nov. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez attól függ miben vagy jobb, és mi a téma amit be akarsz mutatni.


A kettő közt nem élesek a határvonalak, pl. aquarell ceruza, kevert technika, tusrajz...



Egyetlen ceruzával max krokizni meg vázlatolni lehet. Egy rendes grafitrajzhoz minimum 3-4 különböző ceruza kell, hogy tisztességes kontrasztokat tudj visszaadni.


Színeset miért festessz monokrómban? És ha már képről rajzolsz, akkor miért eltérő technikával csinálod?

Legalább az eredeti és a te méretarányod megeggyezik?

2014. nov. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hú, de utálok festeni! Kb úgy megy, mint általános iskolában, gondolom mindenki emlékszik. Vízfestékkel óriási nagy pacák, elfolyódik, összemosódik az egész, undorító lesz. Nem tudok festeni. Rajzolni szerintem sokkal könnyebb. Ettől függetlenül tudok gyönyörködni egy szép festményben.
2014. nov. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!