Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Színes ceruzával szeretnék...

Színes ceruzával szeretnék aktot rajzolni, milyennel lenne érdemes?

Figyelt kérdés
Realisztikus képet szeretnék egy meztelen lányról, de most színesben. Ti milyen ceruzákat és milyen színeket használnátok?
2014. nov. 4. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Én pasztell párti vagyok,mivel össze lehet mosni a színeket.
2014. nov. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Minőségét tekintve a faber castellt ajánlom. Nem olcsó, de megbízható.
2014. nov. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Az akvarell ceruzák erősebb nyomot hagynak, mint a sima színesek. Faber Castell, ahogy az előttem szóló írta, szerintem is a legjobb.

És az első válaszolónak is igaza van, pasztellel még jobban lehet dolgozni, amit aztán (ha szükségesnek érzed) ki lehet egészíteni akvarell ceruzával (itt egy gyengébb minőségű színes már csak lekoptatja a pasztellt, ez esetben mindenképp jó minőség kell).


Szín tekintetében lényegében az összeset (piros, kék, sárga, zöld, narancs, ibolya, illetve ezek további keverékei, ha netán színes alapra dolgozol, akkor a fehér is); a bőrnek rengeteg árnyalata van, és ezek komplementerei az árnyékos oldalakon. Attól is függ, milyen a beállítás megvilágítása, egy festői rajzhoz érdemes ezzel kísérletezni, illetve valamilyen színes drapériát tenni a modell köré. Ha színekkel dolgozol, akkor lesz igazán jó a kép, ha a szín dominál és nem a forma.

2014. nov. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Első vagyok.

Ha pasztellnél maradsz,akkor spéci papír kell ,lehet színes is. A nagyok nem is dolgoznak fehérre.

Én mondjuk a földszíneket szeretem,mert nem annyira erősek,mint a tiszták.

Fénynek valami világos kobaltkék ,ultramarin ami jó szerintem. Kell pár sárgás krémes , barna (szienna,umbra) , sötétkék is kell,mert a fekete hajban az jó szokott lenni, lilából is valami sötét,de nézz meg pár portré színsort.

2014. nov. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%

Faber Castell, mint mondták, "jó". "belépőszinten" kevés jobb van.


Viszont, ha van rá pénzed, illetve komolyan szeretnél foglalkozni a dologgal, akkor Derwentet, Faber Castell Polychromos-t vagy Prismacolort esetleg, Caran D'Ache-t javaslok. Az olcsóbból a Spectrum Noir-t (igaz, ezt csak rendelve tudod USA-ból, így az olcsó nem is olyan olcsó :) )

2014. nov. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!