Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen gitárt érdemes venni...

Milyen gitárt érdemes venni egy kezdő gitározónak?

Figyelt kérdés

Milyen(ek) legyenek a/az :

-húrok

-fedlap

-méret

-hát , káva

-fogólap??

Használt hangszert érdemes-e venni ?



2014. nov. 2. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen zenét akarsz játszani és mennyire vagy kezdő? Mennyi pénzed van rá?


Inkább ebből kéne kiindulni.


Használtban általában ugyanannyi pénzért kaphatsz jobbat, mint a bolti új, de kicsivel kockázatosabb, ha nem értesz hozzá, mire kell figyelni.

2014. nov. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

-húrok: Itt pontosan mire gondolsz?

-fedlap: Ez igazából ízlés kérdése, mint a legtöbb faanyaggal kapcsolatos dolog.

-méret: ha nem vagy kisgyerek, akkor teljes méretű :D

-hát, káva: Szintén ízlés dolga, mint leírtam...

-fogólap: Megint csak ugyanez...


Érdemes használtakat nézegetni, de ha nem értesz hozzá, akkor tényleg kockázatos.

2014. nov. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat , a kérdéseimből sztem észrevehető , hogy egyáltalán nem gitároztam még de szeretnék megtanulni játszani rajta :)
2014. nov. 3. 16:54
 4/8 anonim válasza:

Szia szerintem mivel kezdó vagy inkább nylonhúros gitárt érdemes venni mert az nem vágja majd annyira az újjad mint a fémhúros.Szerintem elsőre a hsznált hangszer is megteszi mert ha monjuk nem klasszikust hanem könnyűzenét szeretnél játszani,akkor ha már megszokta az újjad a folyamatos "lefogogatás" akkor a fémhúros könnyűzenéhez az lehet hogy jobb.

Remélem tudtam segíteni

2014. nov. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez rendben van, de milyen jellegű zene érdekel?

Klasszikus?

Rock?

"Tábortüzi" énekelgetés?


Az 50e Ft alatti árkategóriában csak laminált fedlapost kapsz. Attól fölfelé van már tömör fedlapos, laminált háttal és kávával. Ahol minden tömör, az már elég drága.

A legtöbb hangszernek ebben az árkategóriában valamilyen rózsafa-változat a fogólap, nem nagyon válogathatsz.

Méretben mindenképpen 4/4-es ajánlott.


Húrok: fémhúrosra foszfor-bronz és szerintem 11-es egy jó választás tanulni, nylonhúrosra meg normal vagy medium tension.

2014. nov. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xeniah ***** válasza:
Én amikor meg akartam tanulni gitározni, elmentem egy hangszerüzletbe, és megvettem egy fémhúrosat, amit ki is próbálhattam. Az eladó nagyon dicsérte, és igaza volt, nem bántam meg. Nylonhúrosat semmiképpen nem akartam, mert nem tetszik a hangja, de persze azon nyilván könnyebb megtanulni. Használt gitár vételét nem ajánlom, ha nincs olyan ismerősöd, aki ért hozzá és meg tudja nézni, mert nem biztos, hogy észreveszed, ha valami hibája van.
2014. nov. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az eladó mindig dicséri azt a gitárt, amit el akar adni. :)
2014. nov. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy ne haragudj, de ez hülyeség, hogy nylon húrossal érdemes kezdeni. Én pl. egyből elektromossal kezdtem, mindig 9-42-es húrokat használtam, és sosem vágta meg az ujjam. Olyannal kell kezdeni, amilyennel akarsz, különben a kedvedet is elveheti...
2014. nov. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!