Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvkönyvet érdemes...

Melyik nyelvkönyvet érdemes megvenni kezdő spanyolhoz?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már az ezredik ilyen kérdés, de aki ismeri ezeket a könyveket, annak mi a véleménye róluk? Melyik a legjobb a spanyol nyelv elkezdéséhez? Olyat is olvastam, hogy vannak könyvek, amik tele vannak hibával. Ezek mennyire pontosak?


Rosetta Stone

Kreatív spanyol

Pons

Tanuljunk könnyen, gyorsan spanyolul!


2012. szept. 16. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezekből hármat ismerek.


Rosetta Stone: dögunalom, ugyanaz a pár feladattípus ismétlődik az egészen keresztül, ráadásul az első pár leckét leszámítva használhatatlan, mert fogalmad sincs, mit akar mondani a meglehetősen összetett képről.


Kreatív spanyol: azon alapul, hogy kész mondatokat magolj be. Szintén monoton, egyhangú, ráadásul bőven vannak benne nyelvtani hibák.


A Tanuljunk könnyen, gyorsan spanyolul afféle régimódi (vagy inkább régi?) nyelvkönyv, ami nem épp a mai élő nyelvre van kihegyezve.


A helyedben a Colores első kötetét venném meg, én is abból szoktam tanítani. Vagy a Kertész Judit féle Spanyol nyelvkönyv 1. is nagyon jó, csak nehezebb beszerezni.

2012. szept. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én Pons-ból tanulok, és nagyon szeretem! Teljesen érthető, van benne szószedet, nyelvi összefogalaló, igeragozás, érdekességek, és még hanganyag is tartozik hozzá. Én csak ajánlani tudom!
2013. jún. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!