Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha pasztell krétával dolgozom...

Ha pasztell krétával dolgozom milyen papírt érdemes alá tenni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy érdesebb felületre kell, hogy megtapadjon ! Ezek milyen papírok lehetnek ?

És videókban láttam, hogy könnyen elmossák őket !

De én egyszer próbáltam, de túl kemény volt, hozzá a kréta gondolom, de nem akart elmosódni :/



2014. nov. 14. 21:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Canson Mi-Teintes

Fabriano Tiziano

Canson Ingres

Hahnemühle Velour


De,ha egy művészellátó oldalára felmész,akkor oda szokták írni,hogy mire jó. Ami szénhez jó,az pasztellhez is jó szokott lenni.


Az akvarell papír is jó lehet hozzá és akár alá is festhetsz akvarellel,hogy színes alapod legyen, ami a kép háttere is lehet,de fontos észben tartani,hogy a pasztell nem áttetsző ellentétben az akvarellel,viszont pont ez az,ami miatt érdekes hatást lehet elérni ezen a módon.


A lényeg,hogy a pasztell vízben oldódik és keverhető vizes alapú technikákkal.



Egyébként úgy tudom a papíron kívül más kezelt alapra is dolgozhatsz vele,ha megfelelően elő van készítve.

2014. nov. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!