Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen lett ez a rajz szerinte...

Milyen lett ez a rajz szerintetek? A készítőnek van tehetsége ahhoz, amit csinál?

Figyelt kérdés
[link]

2014. nov. 6. 15:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Meglehetősen torz valami. De ha a készítő gyakorol, biztos jobb is lehet.
2014. nov. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én elfogadnám.
2014. nov. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Referencia képet is tudnál mutatni?
2014. nov. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
2014. nov. 6. 15:31
 5/16 anonim ***** válasza:
Bakker, azt hittem, hogy a rajz van kicsit elnyomorodva, de hogy a modell ilyen nyomi... Így már sokkal tehetségesebbnek tűnik a készítő :D
2014. nov. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, és szerintem egyértelműen van tehetsége hozzá.
2014. nov. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy a képen sem látszik, de máskor majd rajzold láthatóbbra a vízvonalat, az realisztikusabb hatást kelt. Na meg a szempillák. Ne 5 db vastag, hanem sok kis vékony szempilla legyen. Lehetnek csomóban, de látsszon, hogy nem ilyen szabályosan felmeredő öt tüske. Arra is figyelj, hogy a szem egy golyó. Legyen tónusozva, és legyen vége. A szemgolyó nem olyan nagy, hogy bele


Nézd:

[link]


Látod, hogy a szemhéj széle alatt hol kéne "lefaragnod"? Természetesen tónusozással.

Remélem segítettem :)

2014. nov. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"A szemgolyó nem olyan nagy, hogy bele"

Ezt a fél mondatot felejtsd el, véletlenül maradt ott :D

2014. nov. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A fő gond,hogy teljesen mások az arányok. Érdemes a kép készítése elején halványan felvázolni pár segédvonalat és méretet. Pl a szem külső sarkait összekötöd egy vonallal, a belső sarkait is összekötöd egy vonallal,megnézed hogyan áll, a fej középvonala hol fut. Mik esnek egy vonalra, milyen a ferdeség stb..

Ha odafigyelsz akkor jobbat is ki tudsz belőle hozni,már ahhoz képest amilyen referenciáról dolgozol,de ezeket a fajta képeket nem ajánlom.

2014. nov. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A formákat érzed (gondolom, te rajzoltad :) ) viszont az arányokat nem találtad el teljesen, illetve, a tollal való rajzolás miatt a tónusok sincsenek rendben mindenhol.


Az arányok miatt "szép-szép" érzést kelt a kép, de én pl. nem ismertem volna fel.

Az árnyékolás gyakorlásához pedig egy kicsit "kevésbé nehéz" technikát, szenet, vagy pasztellt javasolnék :)

2014. nov. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!