Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Az ilyen rajzi hibát hogyan...

Az ilyen rajzi hibát hogyan lehet orvosolni?

Figyelt kérdés
Van egy rajzom, aminek a középpontjában egy női arc van. A lényeg, hogy az arc oldalának és a hajának a találkozásánál van egy folt, felszakadás, ami ugyan csak bizonyos szögből látszik, ha a fény úgy éri, de akkor is zavar, mert pont ott a határvonalon van. Mit lehet ilyenkor tenni. A rajz már eléggé előre haladott állapotban van.

2014. nov. 6. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
esetleg papír ragasztószalagot mögé lehetne tenni. az egy síkba tartaná a felrepedt részt a lap többi részével. Igazából látni kéne, így látatlanba...
2014. nov. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hátulról megragasztod egy lehetőleg színben jó papírral és nem elszíneződő ragasztóval. Esetleg még ki is vasalod,de szerintem, csinálj egy próbapapírt amin kipróbálod mennyire működik.

Lehet a kasírozás is segítene,hogy valami lapra ráragasztod az egész lapot.

2014. nov. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nincs átszakadva! Csak felszakadva, de mindjárt linkelek egy képet róla.
2014. nov. 6. 11:36
 4/12 A kérdező kommentje:

Fényben: [link]


És amúgy: [link]

2014. nov. 6. 11:44
 5/12 anonim ***** válasza:
Bocs, de a képeken nem látszik semmi szakadás vagy eltérés
2014. nov. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Pedig az elsőn látszik, a piros körben. De ha mégsem, akkor oké. Annak örülök. :)

Én minden ilyen kis hibán fennakadok, hiába mondják mások, pl a tesóm, hogy nem látszik stb.

Amúgy egy kicsit felszakadt tényleg a papír, mert túl erősen radíroztam, és úgy tűnik megint selejt minőségű papírt adtak el nekem. :/

2014. nov. 6. 11:59
 7/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ott el van vékonyodva a papír ha jól látom. Sok mindent nem lehet vele kezdeni, szvsz.
2014. nov. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És az ilyen hiba mennyire zavaró?
2014. nov. 6. 12:01
 9/12 anonim ***** válasza:

tökéletest csak az istenek alkothatnak, ennyire ne legyél maximalista

(a régi görög szobrászok a kész művüket ennek tudatában szándékosan megsértették, hibát ejtettek rajt ... bár lehet, hogy ez csak városi legenda)

2014. nov. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi, ez jólesett hallani, még ha csak városi legenda is. :)

Sajnos néha túlságosan is maximalista vagyok, de ez változó, már egy ideje ilyen (lassan rajzolok, és nincs is mindig időm rá), de voltak olyan napok, amikor egyáltalán nem foglalkoztam vele, hisz, ha nem olyan szögben tartom, hogy rá süssön a fény (akkor amúgy is fénylik a grafit), akkor nem is lehet észre venni, de tegnap meg már kezdett "megőrjíteni".

2014. nov. 6. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!