Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Megint alkottam. Mit gondolsz?

Megint alkottam. Mit gondolsz?

Figyelt kérdés

[link]


A napokban feltöltöttem egy portrét ide. Nos megint csináltam egyet ugyanarról a személyről. Tisztában vagyok azzal, hogy képzetlen vagyok, szóval szívesen fogadom az építő jellegű kritikákat, és a véleményeteket is. 17/f :)



2014. nov. 1. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, szerintem ügyes vagy. Az orr gyönyörűen ki van dolgozva, a szeme él. A száj rajzolásban van egy kis probléma. Nyilván van bőven tanulnivalód ezen a téren, de képzetlenül nagyon jó. Tanulj szakembertől!
2014. nov. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon jól esik, hogy így gondolod.:) most azon vagyok épp, hogy rajztanárt keressek.
2014. nov. 1. 19:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha eddig még nem tanultál rajzolni, akkor nagyon jó. Természetesen tele van hibával, például elég gyenge a kontraszt, keveset tónusozol, látszik is, hogy maszatolás nélkül nem megy a nagyobb területeken, mint például az orrnál, vagy az arcnál. A másik hiba, hogy egy picit el van torzulva a fej. Az orra szétcsúszott, Palvin Barbinak nem ilyen gömbölyű (kicsit "négeres" lett, ha szabad ilyet mondanom). Ez inkább Rihanna orra. A másik az állkapocs. Te is láthatod, hogy olyan, mintha jobbról bevertek volna neki.

Azért, hogy ezeket a torzulásokat elkerült, vázold fel az arcot! Ez alatt nem a fénykép pontos vonalrajzát (mását) értem, hanem fejből készült vázlatot. Ne csak a fotót nézd! El kell tudnod képzelni az arcot három dimenzióban, és tudnod kell fejből is felvázolni akármilyen nézetből.

[link]

Ha jársz is majd rajztanárhoz, érdemes egyedül, otthon is gyakorolni, vázlatolni, tanulmányrajzokat készíteni.

Remélem segítettem :)

2014. nov. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsot.:) azt, hogy jobbról bevertek neki, nem tudtam máshogy megoldani, mert a ref képen is ilyen az állkapcsa, illetve a ref képen sincs sok árnyék, ezért nincs agyon tónusozva. Persze igyekezni fogok megfogadni a tanácsokat.
2014. nov. 2. 13:33
 5/6 A kérdező kommentje:

[link]


amúgy itt az eredeti kép,mit gondolsz? Itt is fura jobbról az állkapcsa.

2014. nov. 2. 13:34
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként kicsit kijavítgattam az állkapcsát azóta, köszönöm az észrevételt.
2014. nov. 2. 16:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!