Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mennyire nehéz 1-1,5 év...

Mennyire nehéz 1-1,5 év kimaradás után újra rajzolni?

Figyelt kérdés
Most vagyok 15 éves és az utóbbi időben elhanyagoltam a hobbimat. Tanultam, hogy jó jegyekkel menjek a gimnáziumba és az első évet is jól akartam indítani. Ez sikerült is, de nem igazán volt erőm vagy egyáltalán kedvem rajzolni közben. Most a nyáron szeretnék elmenni valakihez egy szakkör féleségre. A baj az, hogy korábban már történt egypár nem túl jó dolog ezzel kapcsolatban és a szüleim nem igazán engedik meg, viszont szerintem rá tudnám őket beszélni, de akkor nagyon jól kéne teljesítenem az órákon. Nem tudom, hogy ennyi kihagyás után ez mennyire menne. Valamint nem igazán van önbizalmam és ezen a többi nálam ügyesebb, rutinosabb "résztvevő" sem segítenének. Ráadásul, ha látom, hogy nálam fiatalabbak is gyönyörűen rajzolnak akkor végem van... Tudom, hogy idő kell és sok gyakorlás meg, hogy "a profi 1% tehetség és 99% szorgalom", de rossz érzés, hogy ez az egyetlen dolog érdekel, csak ez megy valamennyire és a szüleim nem engedik.
2014. jún. 16. 16:10
 1/2 A kérdező kommentje:

Mielőtt valaki mondaná, hogy csak papír meg rajzeszköz kell hozzá...

Próbálkozhatnék itthon egyedül, olvashatok róla könyvet vagy nézhetek videókat, de szerintem sok idő maradt ki és azt sem tudnám, hogy hogyan kezdjek neki. Szerintem egy hozzáértő ember segítségével könnyebben vissza tudnék rázódni és még tanulnom is kell nem is keveset.

2014. jún. 16. 16:15
 2/2 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nem tudod, hogyan kezdj neki. Lehet,hogy magadnak sem tűnik fel, de ez csak egy kifogás. Lehet, hogy nem feltétlenül annak szánod, de tudat alatt az. Nem szabad félni. Ha tisztában vagy a képességeiddel, és büszke vagy magadra, akkor nem kell semmin gondolkodni, egyszerűen csak fogj papírt, ceruzát, radírt, és rajzold azt ami "kijön" belőled. Ne gondolkozz, úgy rajzolj, ahogy jól esik. Mivel sokáig nem rajzoltál, amikor újra elkezded, ne rossz élményeid legyenek, hogy "ez nem megy!" vagy "mit csináljak?", hanem jók, az, hogy élvezed, és azt rajzolod, amit a legjobban szeretnél. És a "profi 1% tehetség és 99% szorgalom" mondás sem teljesen igaz.

Természetesen gyakorlással sok mindent el lehet érni, de a tehetség elengedhetetlen.

A gyakorlással kapcsolatban meg: ne azzal kezd! Ameddig újra magabiztos nem leszel a rajzolásban, addig ne gyakorolj, csak rázódj bele, kedved szerint, csak azután gyakorolj keményebben!

Megmutatod egy-két rajzodat? :)

2014. jún. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!