Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek nem borzalmas...

Szerintetek nem borzalmas Fluor Tomi Mizu című dalszövege?

Figyelt kérdés
Talán nem a megfelelő kategóriába lett a kérdés besorolva, de azt gondolom, hogy itt fogékonyabb mindenki a szöveg oldaláról megközelíteni a zenét. Szerintem egy ilyen szöveget bármilyen tehetségtelen ember képes lenne megírni 3 perc alatt. Ehhez képest mégis rekordokat döntögetett a nézettsége anno. Ez mivel magyarázható? Mi a siker titka? Az rendben van, hogy könnyen dúdolható és nem minden zenében a magvas gondolatokat keressük ennek ellenére ez katasztrófa a köbön.
2014. máj. 25. 21:59
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
És sajnos havonta van is ilyen. A popkultúra ontja magából az ilyen üres dalokat. A Megasztár, X-Faktor vagy egyéb tehetségkutatók a mass media kategóriában tartoznak. Azaz még a könnyed szórakoztatás címet sem érdemli ki közhelyes, slágergyanús szerzeményeik miatt. Elnézést, de nagyon rossz véleményről vagyok a popkultúráról.
2014. jún. 3. 23:30
 12/13 anonim ***** válasza:
De igen, szaaar. De ez nem új dolog. A média folyamatosan ontja magából a mocskot, legyen szó ilyen "zenéről" vagy bármi másról. Ömlik a népbutitó, agybomlasztó hányás mind a Tv-ből, mind a rádióból, és fertőzött vele az internet is. Persze én is megnéztem ilyen klipeket, meg hülyeségeket, ezzel nincs is baj ha a helyén kezeled. De a színvonal egyre alább tud ereszkedni, ahogy butít ez a sok szenny, és viszi lentebb a színvonalat, úgy lehet egyre több szaaart adagolni a parasztoknak. És most már cseperedik egy olyan generáció, amelyik full ilyeneken nő fel, szocializálódik. De torz képet, értékrendet sugároznak a külföldi klipek, zenék jelentős részével is... ezáltal személyiségtorzulást, a társasalom bomlasztását okozva, különös tekintetetl itt a most nagyon fiatalokra... az a baj hogy a felnőtt lakosság nagyrésze is agymosott már jelentős részben, akkor jó ha az embernek magától felnyílik vmi...
2014. szept. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Régen Jim Morrison használta a a kapuk felnyitása kifejezést. A bennünk felgyülemlett minden lelki tartalmat ki tudta önteni, elénk tárni lelki szárnyalásait és mélyre zuhanását. Előttünk tört össze majd épült fel újra még végül messzire szállt sajnos. A mai sztárnak nevezett kis senkik ezt soha nem lesznek képesek már felülmúlni. Én is meghallgattam ugyan egy-két dolgot, de elég is volt annyi belőle. Hogy más mit mond, gondol? Legyen az ő véleménye. Nyakon vannak öntve mindennel és nem tudják ezt az információt feldolgozni, melynek hatására kialakult egyfajta torz kép, személyiségtorzulás is bizony. Sok a szemét, ezért kell kibányászni a drágaköveket. Nem érdekel más véleménye, meghallgatom és nem azonosulok vele sosem. Hogy ezt tudja dúdolni sok ember? Nem kötelező széles tömegekhez szólni, megmozgatni másokat.
2014. szept. 12. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!