Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehet félhanggal...

Hogyan lehet félhanggal lehangolni a gitárt?

Figyelt kérdés

2014. márc. 13. 16:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

úgy, hogy az első bundnál fogod le a húrt, és akkor kapod a hangolósíp (vagy bármi ) szerinti alap hangot


de ha most jól van hangolva, akkor húronként elindulsz és egymáshoz hangolod ... mit tudom én, mondjuk az e húrt megengeded addig, hogy a h-n fogott disz-el csengjen össze (basszus, elmondani nehezebb, mint megcsinálni)

2014. márc. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tehát az A-t lefogom az első bundon, és úgy hangolom A-ra. Onnan pedig a többit hozzáhangolom, mint a standart tuningban?
2014. márc. 13. 21:51
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
igen (ha fél hanggal akarod lehangolni, akkor a G húr első bundján tudsz A-t fogni ... remélem így értetted ... aztán a G húrhoz hangolod a többit, igen) ... én egy hanggal szoktam lehangolni, hogy alap fogásokkal tudjam játszani a dalokat, mert mély a hangfekvésem ... aztán, ha másokkal is játszottam, akkor capodastrot használtam ... igaz, hogy a gitárom már húsz éve áll a sarokban
2014. márc. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
ááááááááááá persze, hogy hülye vagyok ... a G húr első bundján ha A-t tudsz fogni, akkor fél hanggal felhangoltad ... szóval az A húrt engeded meg annyira, hogy az első bundhoz kerüljön az A és ahhoz hangolod a többit ... nna
2014. márc. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Milyen eszközzel hangolsz?

Mert ha van egy hangolód, akkor ennél jóval egyszerűbb a dolog...

Ha kromatikus akkor egyszerűen Eb, Ab, Db, Gb, B, Eb-re hangolsz, ha meg "gitár" hangoló, akkor be kell állítani "b" hangolásra.

2014. márc. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

sőt, ha nincs hangolód, de van androidos telefonod akkor akár ezekből is választhatsz:

[link]


(szerintem hangoló sípja van, különben nem érdeklődne)

2014. márc. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem hangolósípot senki nem használt a 80-as évek óta.
2014. márc. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%
az enyém még megvan :) ... igaz, tényleg nem használom
2014. márc. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hallás után szoktam. Mármint tudom az A-t (zongora) és a ahhoz hangolom
2014. márc. 14. 15:36
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Én kezdetben '81 óta hangvillával csináltam... tök jól szólt, ha hozzáérintettem a gitár testéhez :)

Csak valamikor 1990 közepén lett saját hangolóm...

2014. márc. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!