Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Rajszénnel, hogyan kell rajzolni?

Rajszénnel, hogyan kell rajzolni?

Figyelt kérdés

[link]


A 2. vagy a 3. rajzszén olyan,mint amilyen nekem is van,é az lenne a kérdésem,hogy ugye dörzspapírral kell neki hegyet csinálni? Mert olyan nagy felülettel eléggé nehéz rajzolni.

Előre is köszi az értelmes/hasznos válaszokat! :)



2013. jan. 27. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:

elég ha egy sima papírra satírozol vele,ezzel "lecsiszolod" és ami meg ott marad a papíron felhasználhatod árnyékoláshoz.

Egyébként lehet dörzspapírral is ha van neked,de akkor is a maradék szenet amit ledörzsöltél felhasználhatod...

2013. jan. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :DD
2013. jan. 27. 16:10
 3/6 anonim ***** válasza:
egyébként nem tudom,hogy kezdő vagy e vagy nem,de óvatosabban ezzel a szénnel-mivel nem préselt-így könnyen törik
2013. jan. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kezdő vagyok,most kaptam,de már megtapasztaltam. Azért köszi! :)
2013. jan. 27. 16:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Az oldalát is lehet használni,nem csak a hegyét. Kétféle szén van a könnyebb és vastagabb rendszerint az égetett. Ez könnyen fog,de sima felületen nehezen marad meg. Van a préselt szén ,ami keményebb. Ez utóbbi jobb a rajzosabb megközelítéshez. Én inkább az oldalát használom , így felületeket hozok létre és akkor használom a hegyét,ha valamit konkrétabbá akarok tenni. Zsepivel össze lehet kicsit kenni, ez fel is szed valamennyit,majd újra rá lehet menni és így fokozatosan ki lehet alakítani a megfelelő tónusokat.

Fixálni hajlakkal lehet a legegyszerűbben. Papírnak a pasztellhez is jó ,kicsi rücskös papírok jók.

2013. jan. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Hajfixálót használok én is a véglegesítéshez! :)

2013. jan. 28. 15:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!