Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy kell pasztellkrétával...

Hogy kell pasztellkrétával rajzolni?

Figyelt kérdés

Karácsonyra kaptam egy csomag "föld színei" pasztellkrétát és ehhez való papírt is. Szeretek rajzolni, van hozzá tehetségem, lelkesedésem és néha időm is. :) De pasztellkrétával még nem rajzoltam...

Milyen technikával is kell?

Esetleg videót, vagy valami honlapot tudtok nekem ajánlani? Vagy le is írhatjátok, ha ti tudjátok. :) Sajnos én nem nagyon találtam a neten...

Előre is nagyon nagyon köszönöm!! :)


16L



2012. dec. 28. 16:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Félre kell tenni a "jaj csak el ne rontsam" hozzáállást, és elő kell venni az "élvezem, hogy összekenem a papírt és magamat is" viszonyulást. Szóval nem érdemes honlapokon technikákat keresni, csinálni kell.


A pasztellt fordítsd a lapjára, nagy-vonalakban, foltokban vázold fel a látványt, ne a hegyével matassál. (Először érdemes látvány után, pl.: csendélet, önarckép stb. csinálni, nem mindjárt fejből.)

Ronggyal, vagy akár kézzel lehet elkenni, maszatolni; radírral, vagy golyóvá gyúrt kenyérbéllel lehet törölni. Nem kell megijedni, ha nem tűnik el teljesen, a tévedéseket elég könnyen bele lehet kombinálni a képbe, de puha monopol radírral is kiszedhetők a fehér foltok, viszont ezt a radírt csak a végén célszerű használni, mivel könnyen beleragad a papírba, és nem vesz fel több pasztellt. Arra kell még vigyázni, hogy a kenegetést ne vidd túlzásba, különben színek elkoszolódnak.


Elsősorban a színekre érdemes összpontosítani, és nem a formákra, végső soron ez egy festőtechnika csak száraz. Érdemes elvonatkoztatni a formáktól, itt most nem a cél, hogy a fotorealisztikusan visszaadd a látványt, hanem az arról jövő benyomást, érzetet, amit a színekkel fejezel ki.

2012. dec. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Borzasztó sokat segítettél, nagyon szépen köszönöm!
2012. dec. 28. 18:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!