Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyenek a rajzaim? (többi lent)

Milyenek a rajzaim? (többi lent)

Figyelt kérdés

tegnap csináltam őket unalomból(suliba portán kellett ülnöm)

rajz sulin gondolkodtam h megyek tovább tanulni,szerintetek lenne rá esélyem hogy bekerüljek?:)(a rajzokat szines ceruzával ill.garfit ceruzával csináltam,és tollal)13/L

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2012. nov. 17. 11:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Jól néznek ki.:) Tehetséges vagy!
2012. nov. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
aszem a felálló hajút shon goku-nak hívják, az lett a legjobb. a naruto elég soványra sikerült de attól független nem rossz. a korodat nézve még sokat fejlődhetsz lehet,hogy érdemes rajz tagozatos gimibe menned.
2012. nov. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha rajz tagozatos suliba mész, oda úgyis lesz gyakorlati felvételi, szóval szerintem már most keress fel egy rajztanárt, aki megmondja mennyit fejlődhetsz még és felkészít a felvételire :)
2012. nov. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon erősen kell gyakorolnod és tanári segítségre lesz szükséged, ha be akarsz kerülni.


Legfőbb problémák:


- nincs ihleted, másolsz

- igyekszel mindent pontosan úgy visszaadni, ahogy azt látod, nem magadtól dolgozol, hanem görcsösen ragaszkodsz az eredetihez - ez látszik a vonalaidon, erős, erőltetett vonások, nem magadtól jövőek, nem "őszinték".

- amit mégis magadtól rajzoltál ott satírozol, maszatolsz, és egyéb hibákat követsz el.

- ezek alapján a képek alapján kijelenthetem, hogy nincs érzéked az árnyékoláshoz (szem, rózsa), sem az arányossághoz (bagoly, leboruló lány)

- a térbeliséggel minden képen gond van, ugyanis az összes kép sík, nincs mélysége, talán ez a legnagyobb gond. Ezt legjobban az utolsó képen láthatod (a fekete-fehérre színezett zongorabillentyű, ami lépcső akar lenni).


Ezt nem bunkóságból mondom, hanem azért, hogy tanulj belőle, és ne bízd el magadat. Ne haragudj, de egy 10-11 évesnek tényleg jók lennének a rajzaid, de 13-14-nek már kissé gyengék.

2012. nov. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Wow! Nagyon jók!! Tetszenek!!!
2012. nov. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszenek,de még bőven van,hová fejlődnöd! :)

(Nem bántásképp mondtam,még a legjobbaknak is van mit tanulnia!)

2012. nov. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget,és a kritikákat!:)
2012. nov. 17. 15:05
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, ha kicsit nyers leszek, de a rajzoláshoz az kell, hogy lásd amit csinálsz. Te szerintem nem igazán látod. Én 13 éves koromban jobban rajzoltam...

Annyi azért dicséretes, hogy bátran használod a ceruzát, se nem túl halványak, se nem túl sötétek a rajzaid. Végül is ha jobban megnézem, ebből még lehet bármi. És nyugodtan másolj, először senki nem fog fejből tökéletes arcot rajzolni. Ha épp nem rajzolsz, akkor is figyeld meg az embereket, figyeld meg a formákat, és próbáld őket megérteni.

2012. nov. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nem akarok félreértést de az arcokat azt magamtól rajzoltam,a anrutoba és a songoku-ba másoltam egy kicsit,meg a mangás csókba,a többi amagmtól jött.
2012. nov. 17. 20:55
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Én is ennyi vagyok, és nem sértésből, nagyképűségből, de összehasonlítva a rajzaidat az enyéimmel, látom, hogy én nálad magasabb szinten vagyok ebben. A következőket ROSSZ dolgokat vettem észre:

Görcsösen próbálsz lemásolni dolgokat, mintha nem lenne benned a művészet szabdága (főleg az anime képekre gondolok)

Az árnyékolás kritikán aluli

Pár helyen hanyag vagy (pl. a bagoly részleteinek megrajzolásánál.)

Maszatolsz (mindenki, aki kicsit is konyít a rajzoláshoz, tisztában van vele, hogy ezt nem szabad) emiatt a maszatolás miatt a rajzaid egy 4.-es kislány szintjén maradnak.

Emellet egyáltalán nem élethű egyik sem, talán pont az előző miatt.

A következő JÓ dolgokat vettem észre:

A vonalvezetésed tiszta, egyszerű, de nagyszerű:)

A sok hiba ellenére a rajzaidban van valami megragadó.

A rózsa kifejezetten tetszett, mert árnyékoltál, nem maszatoltál.


Hát, kb. ennyi. Érdemes megpróbálnod bekerülni a művészsuliba, de előtte még nagyon sokat kell fejlődnöd.

2012. nov. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!