Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Van egy blogom, amit alig...

Van egy blogom, amit alig olvas valaki, szeretném híresebbé tenni, mit tegyek, hogy ez sikerüljön?

Figyelt kérdés
A blogban saját alkotásaimat teszem ki és nem szeretnék facebookon oldalt nyitni neki.

2012. aug. 6. 13:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

08:53


Látszik, hogy nem érted a mondanivalóját annak amit írtam. Nem az a lényeg, hogy én vinném e valamire azzal, ha 10 másodperc alatt összefestenék 1 képet, hanem az, hogy minden napos eset, hogy ilyeneket adnak el.

Ha tudnád hány olyan emberrel beszéltem, olvastam beszámolókat és hallgattam vallomásokat olyan emberektől akik vettek vagy eladtak festményeket. Volt egy srác aki bevallotta, hogy barátja volt a gazdag faszi, aki abban az elit körben amibe tartozott elhíresztelte, hogy a srác mekkora egy zseni és valamelyik vízfejű idióta 2millió dollárért megvette a képét.

Az igazán jó festmények meg jobb esetben 100éven át ücsörögnek a sötétben, rosszabb esetben soha nem kerülnek elő, ezt kéne megérteni.

2012. aug. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A tehetséget tényleg nem fizetik meg, max. véletlenül. :D
2012. aug. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
De, pontosan értem, miről beszélsz. De attól, hogy valakinek a képét megveszi valami idióta 2 millió dollárért (te elhitted? mert én nem... Ft-ban még csak-csak), még NEM LESZ MŰVÉSZ.
2012. aug. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

09:17


Ki dönti el, hogy mi a művészi? A Mona Lisa szerinted művészi? Miért is? Mert nagy népszerűségnek örvend és mindenki szerint az, semmi másért.. Photoshoppal jobb képeket lehet csinálni, mint a Mona Lisa, mégsem lesznek kiállítva, mert a Mona Lisa régi és nagyon "művészi"..

Ugyan így, mivel az adott képet ilyen drágán veszi meg egy műgyűjtő, ezért azt felminősítik (mint az értékpapírokat a tőzsdén) és egyre drágábban kelhet el mivel "annyira, de annyira értékes".

Ja és hidd el, hogy van aki 2millió dollárért vesz festményeket.


A világ és a művészet kapcsolata:

pénz-->művészet

Nem pedig:

művészet-->pénz


És ne gyere nekem azzal, hogy "lehet, hogy az igazi alkotásokat nem állítják ki de azok az igazán művészi dolgok", mert ez egy őrült felfogás. A művészet lényege, hogy gyönyörködtessen, nem az, hogy "tudom hogy a művemet öszvissz 2 ember fogja látni, én és a kutyám, aztán 20évig itt porosodik a szekrényemben, majd végül összedől a ház", mert ilyen esetben akármilyen szép is a műved, de egy óvodás rajza többet ér, amit kiraknak a hűtőre.

2012. aug. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!