Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Gondoljátok, hogy az írók túl...

Gondoljátok, hogy az írók túl sokszor írnak írókról, mint főszereplőkről? És milyen könyveknek művész a főszereplője?

Figyelt kérdés

Nick Hornby állítja ezt a Vájtfülűek brancsa című könyvében, és szerinte ez hiba, mert csak a hasonló emberek tudnak azonosulni velük, és a fodrász, taxis, pincér, asztalos nagyon unhatja már a sok írót, vagy hasonlót.


Mit gondoltok erről? Tudnátok nekem olyan könyveket mondani, aminek író, drámaíró, költő, vagy más művészeti ágban alkotó ember (pl. festő, vagy zenész - de itt nem modern zenére gondolok) a főszereplője vagy egy meghatározó alakja?


2012. jún. 25. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Stephen King elég sok könyvében író a főszereplő.
2012. jún. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És egyetértesz Hornbyval? Egyébként ha van iylen könyv, akár elolvasnám, mert én szeretem a művész szereplőket, de nekem S. K. túl ijesztő.
2012. jún. 25. 16:55
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem is Stephen King ugrott be, hogy pl. a Tortúrában is, a Tóparti Kísértetekben is, meg a Titkos ablak, titkos kertben is író a főszereplő (most több nem jut eszembe, lehet, hogy másban is). De engem ez sosem zavart, pedig nem vagyok író :) Sőt, fiatalabb koromban még csak az se fordult meg a fejemben, hogy én valaha értelmiségi leszek, egy sima pultoslány voltam :) Mondjuk az irodalomhoz most sincs sok közöm, már azon kívül, hogy szeretem persze.

Érdekes, más szerző viszont most nem jut eszembe, akinél író lett volna a főhős, de biztos van ilyen még, csak lyukas a fejem.


Na, kicsit viszont keresgéltem, hátha találok olyat, ami olyan művészről szól, aki nem író. Elöljáróban megjegyzem, hogy ezeket én nem olvastam, így nem tudom őket jellemezni.


Theodore Dreiser: A zseniális ember

[link]

(Dreisertől mást viszont már olvastam, az tetszett, de ez nem tudom, milyen lehet.)


William Somerset Maugham: [link]

(Ezt meg csodálom, hogy nem jutott eszembe, csak így, hogy rákerestem, mert valamelyik S. K. regényben többször is említik.)

2012. jún. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Bulgakov: Mester és Margarita

Graham Greene: A szakítás

2012. jún. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nem is feltétlenül írók, de színészek, művészek, egyéb megnemértettlelkek. Egyébként nekem inkább a filmekben tűnik fel, hogy az olcsó tucatműanyaghálivúditól a legalterebb művészfilmig milyen egységesen szerepeltetnek elsöprő többségben a film, kommunikáció, média világában tevékenykedő embert. Valahogy mintha ez lenne az emberiség "alapértelmezett" elfoglaltsága is: amikor nem igazán releváns egy szereplő foglalkozása, akkor rendszerint valami hasonló munkája van, véletlenül sem bolti eladó, logisztikus, tanítónéni vagy netán gépészmérnök.
2012. jún. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Hát a BECK, Sakamichi no Apollon, Nodame Cantabille című mangák főszereplői zenészek. Hátha esetleg szereted az ilyesmit :)
2012. jún. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm szépen, főleg, hogy van, aki még utána is nézett. Ja, ha valakinek eszébe jut, és nem kutatómunkába kerül, filmek is érdekelnek.


Amúgy a Tortúra c. művét Stephen Kingnek filmben láttam, és nem volt rossz, egyszer megnéztem, de nem az én műfajom, mondom, én megijedek az ilyenektől.


Köszönöm a sok műcímet, már csak a véleményetek érdekelne még, mert alapvetően azért írtam ki a kérdést. Persze olyanok is jöttek, de még továbbiakat is várok. Köszi mindenkinek.

2012. jún. 27. 14:34
 8/11 anonim válasza:

Hát zenészes film pl A zongorista, 1900

írós film pedig a Sötét ablak.

2012. jún. 28. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kösz.
2012. jún. 28. 14:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Herman Wouk: Hajsza ( 2 kötetes)
2012. júl. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!