Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mennyire érzékeny ember egy...

Mennyire érzékeny ember egy művész? (elsősorban tollforgatók)

Figyelt kérdés
2012. máj. 18. 16:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Embere válogatja. Az "átlagembernél" valószínűleg érzékenyebbek (általában véve), de akadhat kivétel, aki kevésbé, vagy aki még jobban.


Persze ez az érzékenység dolog is elég szubjektív fogalom, amit jobbára a viselkedéséből szűrünk le. Jelenleg nem mérhető jelenség, így a "mennyire" kérdésre nincs pontos válasz.

2012. máj. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 eNerdzsy ***** válasza:
81%
Csatlakozom az elsőhöz. Sokféle alaptermészetű emberek vannak egyetlen szakmában ezért nem lehet általánosítani.
2012. máj. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
73%

Én nagyon. :) Én tök más felfogással állok mindenhez, és sokkal erősebbek az érzelmeim a dolgokkal kapcsolatban. Nekünk (azt hiszem) ez a természetes, másképpen nem tudnánk átélni a karaktereink érzéseit. :)

Visszatérve a felfogásra: Úgy értettem, hogy ha mondjuk ránézel valamire, azt is észreveszed amit más nem lát benne/rajta.

2012. máj. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%
Eléggé. Persze nem lehet általánosítani. személy szerint eléggé érzékeny vagyok.
2012. máj. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%

Ismerek 1 festőt, néhány színészt, énekest. Nekem olyan, mintha egy teljesen más világban élnének, sokszor idegesítenek (az ismerőseim, nem szeretnék általánosítani), a világnézetük az én szememben furcsa.

Jómagam gépészmérnöknek tanulok, reál beállítottságú vagyok, talán értékelni sem tudom a művészeteket, nekem a szépség például egy "művészien" megtervezett motorblokkban van. :)

2012. máj. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 pókhalálebédfagyi válasza:
8%
Egyáltalán nem érzékenyek. A művészek egytől egyig faragatlan bunkók, érdes kezükről, lomha, suta mozgásukról, lassú észjárásukról felismerheted őket. Sokan közülük ízeket, szagokat sem éreznek, a képzőművészek nagy része pedig szinte teljesen vak. Ha kommunikálni szeretnél velük, artikulálj erőteljesen, széles gesztusokkal, mert a hallásuk sem valami penge.
2012. máj. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Változó. Nem térnek el annyira az átlagtól, mint sokan képzelik. Ha nagyon eltérnek tőle, akkor is inkább felvett szerepekről van szó: a közönség és a művészközeg elvár bizonyos viselkedést a művészektől, de ez nem jelenti, hogy ezek a sajátosságok a személyiségük részei.


A képzőművészek és zenészek olyan emberek, akiknek a szakmájuk nem a buszvezetés, az oktatás az iskolában, vagy a programírás, hanem történetesen a képek festése vagy a fuvola fújkálása. Semmi különös, isteni levegő nem lengi körül őket. Már elmúlt az a kor, amikor a művészetet valami emberfeletti, különleges, misztikus izének tekintették. Egy kicsit más a helyzet az íróknál és költőknél. Különösen a rossz írók és költők gyakran iszonyatosan modorosak, pozőrök. Valószínűleg eredetileg nem ilyenek, csak az "irodalmi élet" nevű közeg rontja el őket.


Kérdés, mire vagy igazából kíváncsi. Ha mondjuk lány vagy és íróval akarsz járni, akkor arra számíts, hogy az ilyen embert a hiúságánál lehet megfogni. Ha legyezgeted a hiúságát, bármire ráveheted. Ha fiú vagy, akkor nem ajánlom az író/költő lányokat.

2012. máj. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
31%

"Én nagyon. :) Én tök más felfogással állok mindenhez"


15 és 25 éves kor között minden ember azt hiszi, hogy tök más felfogással áll mindenhez.

2012. máj. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
a gond, hogy néhány művész, azért, mert művész (sztáreffektus) többet engedhet meg magának, és hajlamos maga alá rendelni embereket. így például egy nagyon jó orvost is. pedig, valljuk be, ezerszer több felelősség nyugszik egy orvoson, mint egy művészen.
2012. máj. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%

Én egy elég keverék ember vagyok, képzőművész pályára készültem, végül programtervező matematikus lettem és szoftverfejlesztőként keresem a kenyerem. Mozogtam mindkét légkörben és igen, vannak különbségek.


A képzőművészeti tehetség csak egy dolog, a lelki érzékenység lesz a motiváció a tehetség kihasználására. Nagyon sok embert láttam már rendkívül komoly tehetséggel, akiknek egyszerűen nem volt meg az indíttatására ezt használni. Ahhoz, hogy szépet és újat alkosson az ember, fogékonynak kell lenni a szépre és az újra. Elég komoly lelki elmélyülést igényel a részletek megteremtése. Pl, hogyan tudnál mély emberi érzelmekről találóan írni, ha magad felületesen kezeled a témát. Összességében a művész ember mindenképp érzékenyebb természet az átlagnál, de nagyon széles skálán mozog az, hogy mennyire, illetve, hogy ez mennyire és hogyan nyilvánul meg kifelé.

2012. máj. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!