Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mennyire érzékeny ember egy...

Mennyire érzékeny ember egy művész? (elsősorban tollforgatók)

Figyelt kérdés
2012. máj. 18. 16:36
1 2
 11/18 csorba tibor válasza:
22%
Erre a válaszra a karakterek kevesek.A lényeg az hogy akinek van ideje a művészetre biztos nincs ideje az életre.Így a mindennapi élet pofonoktól is jó távol marad,majd ha véletlenül konfrontálodik valakivel aki csak inkább őszinte mint bunkó az sokkolja a polgárt.Szerintem
2012. máj. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"akinek van ideje a művészetre biztos nincs ideje az életre"


Mi az az élet?

2012. máj. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
70%
A művészet s a kreatív elme közt rendkívül sok összefüggés van.Ha a jelenlegi oktatási rendszer nem öli meg idejekorán a kreatív gondolkodást/tekintélyuralmi rendszer/,akkor a tehetség adott esetben művészetté is válhat.A hierarchia,tekintélyuralmi rendszer a legmegfelelőbb eszköz a művészet kiirtására.A művészek,kiemelkedő tudósok kivétel nélkül kételkedő emberek voltak-nem 1 szemszögből látták a világot./amiért igen gyakran igen súlyos árat fizettek/.Dr Czeizel Endre kutatásai alapján több könyv jelent meg,amik igen tanulságosak a költők,képzőművészek,tudósok,matematikusok genetikai,családfa elemzési eljárások következtében.No,a szociális-társadalmi környezetről már nem is beszélek.Azt azért elmondanám,h akinek jó a kézügyessége,az még nem művész.Legvefjebb szolgaian másol./adott esetben természeti jelenségeket/.A tollforgatókra uez vonatkozik.Helyesen magyarul leírni történeteket 1 dolog,sokan képesek rá.Arra viszont kevesen,h rákényszerítsenek az irodalmi mű továbbgondolására.Empátia!
2012. máj. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
73%
Nem tudom, rám egyszer rég egy barátnőm azt mondta hogy érzékeny tuskó vagyok:-) Viccet félretéve a komoly alkotásra képes művészek valószínűleg jóval érzékenyebbek az átlagnál, de ez nem feltétlenül jelenti, hogy kényesek, vagy mentálisan sebezhetőek lennének. Ilyen is előfordul, de nem ez a jellemző. Viszont ahhoz hogy tényleg jól tudj írni, olyan verset költeni ami tényleg művészi, nagyon mély érzelmekkel kell bírnod és tudni kell ezekkel "játszani".
2012. máj. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
En csak amolyan "hobbi iro" vagyok... Nem vettem eszre, hogy erzekenyebben erintenenek a dolgok. Persze, mint minden embernek, nekem is vannak olyanok, amiktol kepes lennek kiszaladni a vilagbol, mert olyan erzekenyen erintett. En azt tudom mondani, hogy az erzelmek feldolgozasa, ertelmezese egyszerubb, ha kiirom (es nem a naplora gondolok, hanem egy tortenetre, amiben a problemakat ugy tudom megoldani, elpanaszolni a vilagnak, hogy senki se tud rola), esetleg kirajzolom magambol.
2012. máj. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Én is hobbiíró volnék, mint az előttem hozzászóló. A baráti társaságomban vannak színészek, énekesek és táncosok, de olyanok is, akik nem hajlanak a művészetek felé. Bár a viselkedésükben nem nagyon látszik, de ha beszélgetni kezdek velük, érezhető, hogy aki színészkedik vagy énekel, ugyanazt a dolgot máshogy értékeli, máshogy éli meg, mint az, aki a művészetektől távol áll. Hobbiíróként én is észrevettem magamon, hogyha dühös vagyok, ha összeveszek valakivel egyből sírok, mert jobban a szívemre veszem a dolgokat. Én is inkább kiírom magamból, mert akik ezt jobban megtudják írni, könnyebben tudják átadni ezt akár az írásban, akár a színészetben. Szerintem szükséges is, hogy valamivel érzékenyebb legyen egy művész, mert ez segítheti is a munkáját.
2012. máj. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
10-es, szerintem teljesen igazad van.
2012. jún. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
11-es válaszoló, nem mindenki 15 éves korában kezd alkotni, nem egy embert láttam már, aki 60 évesen ragadott tollat a kezébe. Ő azért elég sok élettapasztalattal rendelkezik, de legalábbis esélye van rá. Hogy egy ellenpéldát mondjak: Hemingway részt vett 2x a háborúban + a spanyol polgárháborúba önszántából jelentkezett, 2x zuhant le repülővel, kedvelte a mindenféle küzdősportokat. Vagy Exupéry, aki maga is pilótavolt, háborúban halt meg. A legtöbb író határozottan azon a véleményen van, hogy előbb élni kell, aztán írni. Vagy a kettőt egyszerre.
2012. jún. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!