Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Portré rajz. Modellről vagy...

Portré rajz. Modellről vagy referenciaképről?

Figyelt kérdés

Az első kérdésem, hogy miért hasznosabb, ha modell után rajzolok portrét (vagy akármit), mintha képről.

A másik, hogy a rajztanáraim egy képről készített portrémra rögtön megmondják, hogy nem modellről csináltam, úgy hogy csak a már kész rajzomat látják. Hogyan? Úgy értem miből lehet erre így rájönni?


2012. ápr. 4. 07:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát a modell az 3 dimenziós, amit neked kell 2 dimenzióban megvalósítanod. A képről rajzolásnál ez elveszik. Ott könnyebb dolgod is van, hiszen csak "másolni" kell.
2012. ápr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért hasznosabb,mert ahogy előző is írta térbeli megfigyelést tesz lehetővé a megfigyelt tárgyról. A méretek is mások. Sajnos a fotók már egy leképezés eredményei sok veszteséget és torzítást tartalmaznak. A szem sokkal több árnyalatot lát,mint a fényképező. A fényképezőnek egy szeme van,de nincs igazán agya. Magyarul a képet a fókusztávnak megfelelően torzítva adja vissza. Kis látszószög esetében nagyok a rövidülések a valós látványhoz képest,míg nagy látószög esetén fordítva van. Igazából az ember úgy lát,hogy sok kis képet készít,azaz nem egy fix fókuszponttal dolgozik és ezekből építi fel a képet és nem lesz torz hatású a kép,mert az kiigazítja.
2012. ápr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
.. mert az agy kiigazítja..
2012. ápr. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha nagyon kezdő vagy akkor látja, hogy a fényképről rajzoltnál jók az arányok, a medellről rajzoltaknál meg rosszak... azért jobb ha modell után rajzolsz mert megtanulsz rajzolni :D hiszen fényképről berácsozva mindenki tud...
2012. ápr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy vélem, először nagyon sokat rajzolj modellről, sőt, sokszor "skiccelj" le mozgó, illetve jellegzetes mozgású modelleket, például futó ember, szaladó kiskutya, nyújtózkodó cica, de akár gyorsuló autó is. Ezeken nagyon jól megfigyelheted, hogyan érzékeltesd a folyamatban lévő természetes mozgásokat -amik egy élő modellnél ott vannak- anélkül, hogy túlságosan elmosnád a mozgó részleteket. Utána, fotóról is úgy rajzolj, ahogy modellről tennéd, tedd magad elé a fotót és kézzel, a klasszikus méréssel mérd az arányokat egymáshoz. Rácsozást célszerűen a díszítőfestésnél, dekorációnál, mintafestésnél szoktak használni, vagy akkor, ha a kép nagyon részletes, sok kis részletet kell pontosan felnagyítani és sok szabályos forma ismétlődik a képen. Célszerű két fotót készíteni ilyenkor, az egyik pár fokkal legyen elfordítva és arról is mérd az arányokat, miközben egyetlen rajzot készítesz a két fotót nézve. Ezzel a valóság utáni rajzolásnál jellemző valós 3d -t le lehet képezni, ha nem is teljesen.
2012. ápr. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!