Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Olajfestéshez egy kezdőnek,...

Olajfestéshez egy kezdőnek, milyen alap kellékekre van szüksége?

Figyelt kérdés

El szeretnék kezdeni festeni és az olajfestést választottam, de meglepődve tapasztaltam, hogy mennyire kevés magyar infó van a témáról neten.


Szóval a kérdésem első körben az lenne, hogy milyen felszerelésre van szükségem, hogy nekiállhassak festegetni. Fontos, hogy minél olcsóbban kijöjjek, mert nem akarok rá sokat költeni egyenlőre. A művészellátóról rendelném.


1, ECSET - Milyen fajta, mekkora méretben, hány darab. Munkácsy ecsetek közül kéne mind, de ott annyi fajta van, hogy nem igazodok ki.


2, VÁSZON - Vászon vagy farostlemez, esetleg valami maszek megoldás. Itt nagyon fontos, hogy megtaláljam a legolcsóbb, de még használható megoldást, mert ugye sokat kell festeni gyakorláshoz és hosszútávon ez sok pénz lehet. Bármit lekenhetek alapozóval, ami elbírja a festék súlyát? Kartonlap, falemez, bármi ami van itthon? Még így a legolcsóbb..


3, FESTÉK - Örülnék egy ajánlott típusnak, ami minőségben nem tartozik már az "óvodásoknak ajánlott" kategóriába, de mégis elég olcsó és jó tulajdonságai vannak. Mik lennének egy kezdő paletta színei? Elsősorban tájképekkel szeretnék próbálkozni, ha ez számít valamit és nem akarok túl sok színt venni, inkább kevergetnék.


4, MINDEN MÁS - Minden amire a fentieken kívül még szükségem lenne. Médiumok, stb.. Mindenféle cucc, ami kezdéshez feltétlenül szükséges.


Ha kérhetem csak olyanok válaszoljanak a kérdésekre, akik már régebben festenek és van tapasztalatuk/gyakorlatuk ezekben a dolgokban.


Bármilyen tanácsot, észrevételt szívesen fogadok!



2012. máj. 22. 12:01
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor citrom helyett okker sárga lesz. fekete kell szerintem ha esti képeket akarok csinálni.
2012. máj. 25. 18:38
 12/13 anonim ***** válasza:

Hát. nyilván már régen nem aktuális a dolog :D


De, fekete helyett : Van Dyck barna

2013. febr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
http://www.youtube.com/watch?v=hU1gPMnzyi8 ezen a videon, mi az az átlátszó anyag amivel bekeni a fekete felületet?
2013. febr. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!