Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerintetek érdemes folytatnom...

Szerintetek érdemes folytatnom az írást? Van hozzá tehetségem?

Figyelt kérdés

Halloween éjszakáján fekete, földet seprő ruhában róttam az utcákat. Ez volt a tökéletes időpont a Szertartáshoz.

A szél jegesen fújt, arcomba seperte fekete tincseim.

Október utolsó napján volt a legvékonyabb a választóvonal az élők és a holtak világa között. Az elhunyt lelkek ilyenkor kelnek útra. Csakhogy ez nem megy nekik olyan egyszerűen. Szükségük van a segítségünkre.

Minden területnek megvannak a felelősei.

Pár lépésre voltam csak a temetőtől. Az idő tizenegy felé járt. Lassítottam a lépteimen, hiszen éjféltől kezdhettünk csak neki a Szertartásnak.

Az út szélén még volt pár lámpa, ami barátságos fényt árasztott felém, de a temetőre sötétség és végtelen nyugalom borult. Bár ez csak átmeneti állapot. Az elhunyt szeretteikre megemlékező emberek, akik pár órával ezelőtt még gyertyákat gyújtogattak és virágokat vittek a sírokhoz, már hazamentek.

Hatalmas volt a csend. Lámpásom szűkös fénykörében lépkedve jutottam el a temető középpontjához, ahol már egyik társam, Lilith várt. Háttal állt nekem, hófehér, gyönyörű hajáról ismertem meg. Ő volt a legidősebb Hármunk közül. Tulajdonképpen én csak tanuló vagyok, négy évvel ez előtt, amikor tizenhatodik életévemet betöltöttem, csatlakoztam közéjük.

Hamarosan Cecily is megérkezett. Szőke, vékony, harminc éves. Az év többi napján a város virágboltjának mosolygós eladónője.

Az ég felhős, nem látszanak a csillagok. Fázom, és hogy mozogjak, járkálni kezdek. Ezen a területen szokták tartani a beszédeket egy-egy temetés alkalmával. Bármerre fordulok, sírok néznek vissza rám. Tétova léptek zaját hallom. Összerezzenek, és társnőimre pillantok, akik pontosan ott állnak, mint előbb, és meg sem mozdulnak. A lépteket még mindig hallom. Máris eljött volna éjfél?

Cecily suttogva megállapítja, hogy ma tíz perccel előbb jöttek.

Lilith int, hogy kezdhetjük.

Gyertyákat teszünk le sorban a földre, lassan, nem sietve, közben szavakat mormolunk, amik más ember számára értelmetlenek lenének.

Egyre többen jönnek. Mind besétálnak a hatalmas körbe, amit a lerakott gyertyák kezdenek formázni. A lelkeknek sietniük kell, hogyha nem állnak a körbe, amég az be nem zárul, kimaradnak, és újabb évet kell várniuk a továbblépésre.

Ahogy egy elhunyt szelleme belép a körbe, egy gyertya lángra lobban.

Van, hogy valamelyikük nem vigyáz, és átszalad rajtunk. Szörnyű érzés. Bár nem látjuk őket, jelenlétüket mégis tisztán érezzük.

Lassan bezárul a kör, én rakom le az utolsó gyertyát. Az eddig lehajtott fejünket felemeljük, az égre nézünk, és mormolásunk beszéddé, majd kiáltássá erősödik. Az igézetnek vége ér, hirtelen elhallgatunk.

A következő pillanatban a gyertyák kihunynak, jelezve, hogy az elhunytak lelke eltávozott a körből, és egyben ebből a világból is.


14/lány



2012. máj. 1. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:

nekem tetszik!!!!

14 èves lètedre jo kèpzeloerod van.sok sikert a jovohoz,ès ne add fel az àlmaid!!!

2012. máj. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 rajcziz ***** válasza:
100%

Egész jó a történet, de van néhány észrevételem.

Először is, túl sokat kevered a múlt és jelen időket. Nem jó ötlet. Vagy használj múlt időt, vagy pedig jelen időt.


"csatlakoztam közéjük" -> talán inkább hozzájuk

harminc éves -> harmincéves

ez előtt -> ezelőtt, ha eltelt időre értendő


Ui.:Nem tudom, hogy mennyi gyertya szokott Halloweenkor égni a temetőkben. Azt sem értem, hogy először azt írod, hogy sötét van a temetőben, de aztán megemlíted, hogy az emberek gyertyákat gyújtottak ott órákkal korábban. Annyi idő alatt szerintem nem égnek le a gyertyák és mécsesek.

2012. máj. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom de ez tré, mert ezt most azért írtad mert a tinik körében a misztikus pl Twillight dolgok a menőek. Tehát életkori sajátosság és "divat". Nekem nem tetszett, de ettől még ne add fel.
2012. máj. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan írj ilyeneket, ha jól esik, aztán hogy mi lesz belőle később, azt majd meglátjuk :-)

Talán egy egy rövidebb mondatot össze lehetne fűzni összetett mondattá. Olvass szépirodalmat, abból lehet tanulni stílust, egyebet.

2012. máj. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a véleményeteket :)

3/4: igaz, hogy mostanában a vámpír-sztorik felkapottak, de ehhez a történethez semmi közük, engem nem befolyásoltak a megírásakor.

2012. máj. 2. 15:09
 6/6 anonim válasza:
Egész jó! Én is szoktam írni a "titkos füzetbe", na de lényeg, van mit fejlődni ez természetes, viszont korod hoz képest színvonalas! De figyelj a szó ismétlésre, amúgy nekem a végével volt egy kis problémám az, hogy hirtelen lett vége legalábbis én még vártam volna valamit.
2012. júl. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!