Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért forgott a költök gondola...

Miért forgott a költök gondolatainak 90-95%-a a halál körül?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem. Eddig szerettem az irodalmat, de valahogy megutáltam, mert kevés kivétellel ugyan, de mindíg a halálról van szó, hogy az ember nem kerülheti el a sírgödröt, meg elmúlás stb.

Oké, megértem hogy a halál egy fontos motívum, na de ennyire?


Azoknál a költőknél is, akik betegségben haltak meg, tanultuk hogy az élet szépségeit keresték....de egy szép versben a halál motívum mióta szép?



Engem leginkább csak amiatt zavar, mert (főleg gimnáziumban) szinte csak ilyennel traktálják a diákokat, hogy halál, elmúlás, sírgödör stb. holott vannak igenis vidám, és szép versek is.


Legalábbis az én véleményem az, hogy oké hogy a halál az élet természetes velejárója, de szerintem egy 17-18 vagy 15-16 éves gyereknek nem ilyennel kéne még foglalkoznia, vagyis úgy értem, hogy ilyen fiatal korba nem kéne még "felkészíteni" a halálra.



Nektek mi a véleményetek?


2011. dec. 6. 16:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%
Nem mind, de tényleg sok volt közöttük a depressziós, alkoholista, drogos, stb.
2011. dec. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nem utolsó sorban, rengetegen közülük valamilyen betegségben (pl gégerákban) halt meg, ami azért különös mert emiatt pont az élet szépségeit keresték és írták le...de a halál motívuma ide hogy illik azt nem tudom....mármint a szépségek közé :/
2011. dec. 6. 22:19
 13/15 anonim ***** válasza:

"Miért forgott a költök gondolatainak 90-95%-a a halál körül?"


Ennek két oka volt. Az egyik az, hogy a költők halandók, és ez némi hatással volt a helyzetükre, mármint így érezték. Nem teljesen ugyanaz az érzés halandónak lenni, mint halhatatlannak, ez ellenpróba nélkül is belátható.


A másik oka, hogy a költők gondolkodó és érzékeny emberek voltak, tehát ami hatott rájuk, azt erőteljesen átélték. Így pl. a halandóságukra nem azzal reagáltak, hogy "le van szarva", hanem versekkel. Ettől költők.


"Eddig szerettem az irodalmat, de valahogy megutáltam, mert kevés kivétellel ugyan, de mindíg a halálról van szó"


Nem tudom, hány éves lehetsz, talán mégcsak tizenvalahány. 30 felé, amikor sorban eltemeted a nagyszüleidet, aztán a szüleid is már kezdenek betegeskedni, sőt, az öregedés legelső apró jeleit magadon is észreveszed, akkor észre fogod venni, hogy a halál eléggé jelen van folyamatosan, és pusztán attól, hogy nem divat beszélni róla, még ott van.


"vannak igenis vidám, és szép versek is"


Viszonylag kevés olyan vidám vers van, ami jó is.


" fiatal korba nem kéne még "felkészíteni" a halálra."


5-6 éves korában az ember rádöbben a halandóságára, utána ez már nem titok előtte.


Egyébként nem árt, ha egy 15 éves gyakran tudatosítja, hogy halandó, mert így talán erősebb késztetést érez, hogy a saját életét próbálja élni és megpróbálja kihasználni az idejét ahelyett, hogy mindent halogatna, vagy mások által kitalált célok és szokások után rohangálna. Az, hogy a legtöbben nem vonják le ezt a következtetést, nem a költőkön múlik.

2011. dec. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Zenon ***** válasza:
59%

,,Ahhoz,hogy mennyeket érezhess,előbb meg kell járnod a poklot is." Számos művész igen keserű sorsot járt be.


A halál az emberi létezés egyik legnagyobb gondolata,a művészet már kezdetektől foglalkozott vele.

Ennyi az egész.

2011. dec. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

22:19


"Nem utolsó sorban, rengetegen közülük valamilyen betegségben (pl gégerákban) halt meg"


Minden ember betegségben hal meg. Csak addig jelent meg a statisztikákban, hogy "a halál oka végelgyengülés", amíg nem diagnosztizáltak mindenkit. Ma már minden halálnak van valamilyen közvetlen oka, ami "betegség", pl. szívelégtelenség stb.

2011. dec. 9. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!