Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért forgott a költök gondola...

Miért forgott a költök gondolatainak 90-95%-a a halál körül?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem. Eddig szerettem az irodalmat, de valahogy megutáltam, mert kevés kivétellel ugyan, de mindíg a halálról van szó, hogy az ember nem kerülheti el a sírgödröt, meg elmúlás stb.

Oké, megértem hogy a halál egy fontos motívum, na de ennyire?


Azoknál a költőknél is, akik betegségben haltak meg, tanultuk hogy az élet szépségeit keresték....de egy szép versben a halál motívum mióta szép?



Engem leginkább csak amiatt zavar, mert (főleg gimnáziumban) szinte csak ilyennel traktálják a diákokat, hogy halál, elmúlás, sírgödör stb. holott vannak igenis vidám, és szép versek is.


Legalábbis az én véleményem az, hogy oké hogy a halál az élet természetes velejárója, de szerintem egy 17-18 vagy 15-16 éves gyereknek nem ilyennel kéne még foglalkoznia, vagyis úgy értem, hogy ilyen fiatal korba nem kéne még "felkészíteni" a halálra.



Nektek mi a véleményetek?


2011. dec. 6. 16:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Régebben sokkal korábban már természetes volt a halál és a vele kapcsolatos dolgok a gyerekeknek. Sok generáció élt együtt, és az emberek általában otthon haltak meg a családjuk körében. Ilyen értelemben egyáltalán nem korai 15-18 éves korban versekből ismerkedni vele, amikor a többség már 8 évesen lövöldözős játékokkal játszik...


A halál egyben a legnagyobb misztikum az ember életében, hiszen erre kizárólag teóriák vannak, hogy mi történik pontosan. Nem tudjuk.


Az viszont tény, hogy az irodalom megszerettetésének lenne alkalmasabb módja is, de ez nem pont a halálról szól, hanem az egész tantervről és oktatási módszertanról...

2011. dec. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Lehetne mondani azt, hogy a háborúzások miatt hamarabb meghaltak, de nem hinném. Szerintem csak egy költői elem vagy egy kellék. A múlandóság jelképeként. Egy vámpíros film vér nélkül nem lenne egy igazán jó vámpíros film. Szerintem.
2011. dec. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Miért? Mert a legtöbb depressziós volt. Ennyi, nem kell túlmisztifikálni.
2011. dec. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Az iskolai tananyagban előlátott versek közül jónéhánnyal én sem értek egyet, az adott költőtől lehetne ugyanolyan színvonalú, de más témájú verset is beemelni.
2011. dec. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
És te honnan tudod, hogy depresziósak voltak?:) Ismerted őket személyesen? Vannak fiatal ismerőseim akik életvídámak és írtak regényt hobbiból. Képzeld nem rózsaszín felhőködökről írtak:) Miért lenne depresziós?
2011. dec. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Ha egy költő egész pályáját nézzük, abba igenis bent van a halál témája, és igenis oktatni kell! A tv-ben miért nem szelektálnak akár a reklámok között is? Délben jó ízűen ebédelsz és mi megy a tv-ben? Hashajtó vagy hüvelygomba esetleg illatos wc papír.
2011. dec. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlok egy könyvet a kedves kötekedőnek: Dr. Czeizel Endre: Aki költő akar lenni pokolra kell annak menni? című könyvét. Mindegy nem vitatkozom senkivel sem, annak ellenére hogy jómagam egy többször publikált költő vagyok, és egy kiadótól pedig a napokban kaptam felkérést egy könyv megírására. Tehát mint benfentes jobban ismerem a költői lelket. Megjegyzem más egy vers hangulata és más egy regényé.
2011. dec. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem az irodalom órák keretében elég kevés idő van átfogó képet adni, de a mi tanárunk (pedig nem szerettem) nem csak olyan verseket mutatott az adott költőtől/írótól amiben a halál motívum szerepelt.
2011. dec. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Egyik iskolában sem. Ugyanis van olyan költő akinek eltérő témájú versei vannak. Például: ún Istenes, harci vagy katonai, esetleg vitézi, szerelmi stb. Adott költőnek ezek mind hozzátartoznak az életpályájához, így természetes hogy megtanítják azokat is. Ui: nem dicsekedtem magammal, csak mint költészettel foglalkozó ember, úgy ítéltem meg hogy a kérdésre helyes válasz érkezzen.
2011. dec. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%
Én nem kötekedtem hanem nem értem miből gondolná, hogy depresziósak. A reklám nem költészet hanem piac. Ha lesz gyárad akkor te is reklámozhatod a terméked jó pénzért. Én zenét szerkesztek és csak trance zenét. Akkor most milyen ember lehetek? Drogos? Alkoholista? Milyen alapon lehet valakit megítélni egy műve alapján csak úgy? Ha kisgyerekekről írna öregkorában akkor pedofil? Hogy lehet csak így alaptalanul megállapítani? Nem feltétlen jelenti azt, hogy depressziósak voltak...
2011. dec. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!